Lai izpētītu Daugavpils bērnu un jauniešu lasīšanas paradumus un intereses un aicinātu tos iesaistīties projektā "Lasīšanas veicināšanas idejas caur informācijas tehnoloģijām un kreatīvām aktivitātēm /Zarasi-Daugavpils/" no š.g. 24.septembra Daugavpils skolās tiks uzsākta lasītveicināšanas akcija "Lasīt ir forši!".

Šobrīd sabiedrībā tiek ļoti bieži runāts par informācijpratību, kas ir aktuāla visām zinību jomām un izglītības līmeņiem. Taču visbiežāk saskaramies ar to, ka bērni un jaunieši 12-17 gadu vecumā lasa aizvien mazāk, līdz ar to pazeminās lasītprasmes un cieš zināšanu kvalitāte.

 

Latgales Centrālā bibliotēka izstrādāja pētījumu, kurš tiks veikts deviņās Daugavpils vispārizglītojošās skolās dažādos pilsētas mikrorajonos. Skolēni piedalīsies pētījumā un kā balvu par to saņems maisiņu ar pildspalvu un interesantu grāmatu. Izanalizējot aptaujas rezultātus, tiks atlasīti potenciālie projekta dalībnieki, kuriem būs piedāvāta iespēja piedalīties Latgales Centrālās bibliotēkas un Zarasu (Lietuva) bibliotēkas projekta "Lasīšanas veicināšanas idejas caur informācijas tehnoloģijām un kreatīvām aktivitātēm /Zarasi-Daugavpils/" (īsais nosaukums "Lasīšana-IT-Radīšana") aktivitātēs. Šis projekts paredz iesaistīt ap 200 Daugavpils skolu jauniešus vecumā no 12 gadiem līdz 17 gadiem dažādās lasītveicināšanas pasākumos gan Daugavpilī, gan Lietuvā.

 

Akcijas "Lasīt ir forši" mērķis ir motivēt bērnus un jauniešus lasīt un apgūt jaunas zināšanas, kas viņiem noderēs turpmākajā mācību un studiju darbā, iesaistīt projektā ieinteresētus, aktīvus un radošus pusaudžus, kā arī piesaistīt jaunus lasītājus Daugavpils publiskajām bibliotēkām.


Lasīt ir forši! Nāciet uz bibliotēku un izbaudiet paši!

 

Akcija ir daļa no projekta "Lasīšanas veicināšanas idejas caur jaunajām informācijas tehnoloģijām un kreatīvām aktivitātēm (Zarasi-Daugavpils)", ko finansē ERAF Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013. gadam ietvaros.

Ziņu sagatavoja:
Dzidra Stupāne
Latgales Centrālās bibliotēkas vadītājas vietniece
Projekta koordinatore
Tālr.: 65476341

Tagi: Lasīšanas veicināšana, Projekti, Latgales Centrālā bibliotēka