Literārā žurnāla "Latvju Teksti" 2012. gada dzejas balva tika pasniegta "Klasiskās dzejas vakarā "Ziedi Daugavai"", kas notika š. g. 14.septembrī Ikšķilē uz Daugavas dambja.

Literārais žurnāls "Latvju Teksti" katru gadu septembrī pasniedz savu dzejas balvu par gada spilgtākajām oriģināldzejas un atdzejas grāmatām. Grāmatas izvērtē žurnāla redakcijas pārstāvji: Guntars Godiņš (galvenais redaktors), Liāna Langa (literatūras nodaļas redaktore), Kārlis Vērdiņš (kritikas nodaļas redaktors) un Jānis Ozoliņš (kritikas nodaļas redaktors).

 

2012. gadā žurnāla "Latvju teksti" balva piešķirta:

 

  • Dzejā - Ingai Gailei par dzejoļu krājumu "Migla" (Mansards)

"Pirmoreiz latviešu dzejā tik mērķtiecīgi un asi problematizēts sievietes tēls, ar kura palīdzību autore ne tikai uzdod neērtus jautājumus par mūsdienu dzīvi un vēsturi, bet arī pielūdz un slavina dzīvību, trauslo, bet nepieciešamo saikni starp paaudzēm, mācās ticēt cilvēcībai un liek to darīt arī lasītājam."

 

  • Atdzejā - Maimai Grīnbergai par Penti Sārikoski grāmatu "Tiarnia" (Mansards)

"Latviešu lasītājam uzdāvināta iespēja pilnībā iepazīties ar spilgtā somu modernista, kaislīgā sapņotāja un marksista Penti Sārikoski triloģiju. Meditēšana par ikdienu mijas ar personiski pārdzīvotu pasaules ideju vēstures izklāstu, kulminējot grāmatas trešajā daļā, kas lasāma vienā elpas vilcienā - un tas ir ne tikai dzejnieka, bet arī atdzejotājas nopelns."

 

Žurnāla "Latvju Teksti" dzejas balva iepriekš ir piešķirta: 2010. gadā Jānim Rokpelnim par dzejoļu krājumu "Nosaukums" (Neputns, 2010), Ingmārai Balodei par poļu dzejnieka Ādama Zagajevska dzejas izlases "Svešā skaistumā" (¼ Satori, 2009) atdzejojumu, 2011. gadā balvu saņēma dzejniece Anna Auziņa par krājumu "Es izskatījos laimīga" (Mansards, 2010).

Ziņu sagatavoja:
Arita Gutāne
Latvijas Literatūras centra pārstāve