Ielūdzam Jūs uz starptautisko konferenci "Valoda, tehnoloģijas un Eiropas nākotne", kas 2012. gada 21. septembrī notiks Rīgas brīvostas pārvaldes ēkas konferenču telpās Kalpaka bulvārī 12.

Mūsdienu digitālajā pasaulē vairākumam Eiropas valodu draud izmiršana. Tā secinājuši Eiropas vadošie valodas tehnoloģiju speciālisti pētījumā, kuri šonedēļ Rīgā spriedīs kā ar mūsdienu valodu tehnoloģiju palīdzību iespējams cīnīties gan pret mazo tautu valodu izmiršanu,  gan arī kā lauzt valodu barjeras problēmas Eiropā. Pētījumu veicis META-NET, Eiropas izcilības tīkls, kuru veido 60 pētniecības centri no 34 valstīm. Katrs konferences dalībnieks saņems šī unikālā izdevuma "Latviešu valoda digitālajā laikmetā" eksemplāru.

 

Konferenci atklās ministru prezidents Valdis Dombrovskis. Tajā uzstāties aicinātas Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" vadītājs Armands Magone, Eiropas Komisijas Informācijas sabiedrības ģenerāldirektorāta pārstāvji, Eiropas alianses META-NET vadība, atbildīgās amatpersonas par valodas politiku Latvijā, Igaunijā un Lietuvā, Latvijas vadošie pētnieki un valodas tehnoloģiju uzņēmumu pārstāvji.
 
Detalizēta informācija par konferenci, tās organizatoriem, referentiem un programmu ir pieejama mājaslapā.
 
Dalība konferencē ir bez maksas. Lūdzam reģistrēties konferences mājas lapā.
 
Konferences darba valoda: latviešu un angļu. Tiks nodrošināta sinhronā tulkošana.
 
Jautājumu gadījumā, lūdzu, sazinieties ar konferences organizatoriem pa e-pastu: conference@tilde.com, vai tālruni: +371 67605755.

Ziņu sagatavoja:
Konferences organizatori:
LR Kultūras ministrija, Tilde, META-NET

Tagi: Tehnoloģijas, Konferences, Valoda