Septembri Latvijā dēvē arī par Dzejas dienu mēnesi. Kā katru gadu, arī šogad Ventspils bibliotēka aicina visa vecuma dzejas un literatūras cienītājus apmeklēt Dzejas dienām veltītos pasākumus bibliotēkās.

7. septembrī Bērnu un Gāliņciema bibliotēkās pie mazajiem lasītājiem viesosies dzejniece un rakstniece Ieva Samauska, 11. septembrī Pārventas bibliotēkā - ventspilniece, bērnu dzejas grāmatas "Kāpēc man tāds deguns" autore Iveta Skapste, bet 12. septembrī Bērnu un Pārventas bibliotēkās - dzejniece un bērnu rakstniece  no Talsiem - Maija Laukmane.


10. septembrī plkst.18.00 Galvenajā bibliotēkā lasītājus gaida tikšanās ar dzejnieci, rakstnieci, latviešu autoru darbu atdzejotāju un tulkotāju, Ljēžas Universitātes lektori Rozmariju Fransuā (Rose-Marie François), dzejnieci, atdzejotāju Dagniju Dreiku un Ventspils Augstskolas profesori, tulkotāju Astru Skrabāni.


11. septembrī plkst. 13.00 Galvenajā bibliotēkā Ventspils 1.ģimnāzijas 11.a klases skolēni aicina uz pašu sagatavotu Māras Zālītes muzikālu dzejas uzvedumu "Es smaržu sajūtu", bet plkst.19.00 Pārventas bibliotēkā notiks pasākums "Zemeņu blūzs", kurā piedalīsies dzejnieks un dziesminieks Andris Akmentiņš.


14. septembrī no plkst. 9.00 ventspilniekus gaida pārsteigums - pilsētas ielās, piestājot sešās pieturās, kursēs īpašs Dzejas autobuss. Dzejas reiss aizsāksies Kuldīgas ielā pie Swedbank ēkas, tad dosies uz pieturvietām autostacijā, Gāliņciema un Pārventas bibliotēkās, pie 6.vidusskolas un gala mērķi - Rātslaukumu. Pieturās dzeju lasīs dzejnieki Laimdota Sēle, Iveta Skapste, Arvīds Ulme, citi autori, bet reisa laikā autobusā tā pasažieri, 6.vidusskolas skolēni, lasīs Čaka, Vācieša, Rokpeļņa darbus. Pasākumu "Dzeja iziet ielās" īsteno PSIA "Ventspils Reiss", 6.vidusskola un Ventspils bibliotēka.


Līdz 10. septembrim Galvenajā bibliotēkā vēl norisināsies lasītāju balsojums par Ventspils pilsētas domes un Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas balvas "Sudraba tintnīca" lasītāju simpātiju balvu. "Sudraba tintnīcu" labākajiem autoriem trīs nominācijās- prozā, dzejā, tulkošanā un "Sudraba tintnīcas" simpātiju balvu pasniegs 13. septembrī Livonijas ordeņa pilī.

 

"Dzejas dienas 2012" Ventspils bibliotēkā (programma)

Ziņu sagatavoja:
Olita Šteinmane
Ventspils bibliotēkas direktores vietniece
Tālr.: 63623231

Tagi: Dzeja, Ventspils bibliotēkas, Dzejas dienas 2012