Līdz šā gada beigām Ezerkrasta bibliotēku "Libris" paplašinās un ierīkos tai telpas arī pirmajā stāvā. Šim nolūkam deputāti ceturtdien Liepājas domes Finanšu komitejas sēdē nolēma piešķirt vairāk nekā 40 tūkstošus latu. Galīgais lēmums vēl jāpieņem Pilsētas domes sēdē.

Šobrīd bibliotēka "Libris" atrodas daudzdzīvokļu mājas otrajā stāvā, Mirdzas Ķempes ielā. Ieeja grāmatu krātuvē ir neērta, no pagalma. "Cilvēki ir mums teikuši, ka mūs ir grūti atrast, savukārt vecākiem cilvēkiem otrajā stāvā ir grūti uzkāpt," pastāstīja bibliotekāre Solvita Terbeta. Bez tam bibliotēkas grāmatām trūkst vietas, telpas ir par šauru. Trūkst atsevišķas lasītavas, kas būtu nodalītas no datoru lietotājiem, kuru vidū ir daudz bērnu, kuriem tīk čalot, kamēr citiem apmeklētājiem – grāmatu lasītājiem tas traucē. "Lasītāju kļūst aizvien vairāk – gan bērni, gan pieaugušie nāk, jo grāmatas nopirkt ir dārgi. Ērtāk ir atnākt un izlasīt," sacīja M. Terbeta. Bibliotēkai ir apmēram 1500 abonentu, katru dienu vidēji atnāk apmēram 80 lasītāju.

 

Nesen pašvaldība izsolē iegādājās bankrotējuša uzņēmuma telpas zem bibliotēkas "Libris", ēkas pirmajā stāvā, nolūkā grāmatu krātuvi paplašināt. Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas direktore Ilga Erba pastāstīja, ka par piešķirto naudu paredzēts filiāles "Libris" jaunās telpas sakārtot, savienot pirmo stāvu ar otro stāvu, ierīkot apkures sistēmu, bet jaunajā gadā plāno bibliotēkā izveidot vēl vienu štata vietu, lai varētu kvalitatīvi lasītājus apkalpot abos stāvos. Šajā bibliotēkā ir ļoti aktīvi lasītāji, paplašināšanas plāns ir kultūras iestādes cienīgs, teica I. Erba.

Ziņu sagatavoja:
Laikraksts Liepājas pilsētai un novadam
"Kurzemes Vārds"

Tagi: Bibliotēku telpas, Bibliotēku renovācija, Ezerkrasta bibliotēka "Libris"