Ventspils Galvenajā bibliotēkā no 15. augusta līdz 10. septembrim lasītāji varēs apskatīt balvai "Sudraba tintnīca" nominētos darbus un nobalsot par savu simpātiju balvu.

13. septembrī trešo reizi tiks pasniegta Ventspils pilsētas domes un Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas balva "Sudraba tintnīca" – par Ventspils Rakstnieku un tulkotāju mājā tapušajiem labākajiem darbiem. Par trim balvām prozā, dzejā un tulkošanā lems žūrija, savukārt "Sudraba Tintnīcas" lasītāju simpātiju balvu balsojot noteiks Ventspils Galvenās bibliotēkas lasītāji.


"Sudraba tintnīcu" piešķir ik pa diviem gadiem. Pēdējie divi gadi Ventspils Rakstnieku un tulkotāju mājā bijuši ļoti ražīgi – lasītāju vērtējumam nodotas vairāk kā trīsdesmit grāmatas, tostarp dzeju krājumi, prozas grāmatas un tulkojumi.
Visas grāmatas aplūkojamas grāmatu izstādē Ventspils Galvenās bibliotēkas I stāvā. Turpat lasītāji var nobalsot par "savu" grāmatu. Balsojums ilgs no 15. augusta līdz 10. septembrim.


Balvu "Sudraba tintnīca" par Ventspilī tapušu labāko darbu dzejā, prozā un tulkošanā svinīgā ceremonijā pirmo reizi pasniedza 2008. gadā. Balvas ieguva dzejā - Agnese Krivade (Latvija), prozā - Kevins Vennemans (Vācija), tulkošanā - Sergejs Moreino (Latvija/Maskava). 


2010. gadā balvu "Sudraba tintnīca" dzejā piešķīra dzejniecei Kristinai Ehini (Igaunija) par dzejoļu krājumu "The Scent of Your Shadow", prozā - rakstniecei Andrai Manfeldei par grāmatu "Zemnīcas bērni", tulkošanā - atdzejotājam Aleksandram Zapoļam par dzejas krājumu "Par mums".


Lasītāji savu "Sudraba Tintnīcas" simpātiju balvu pirmo reizi noteica 2010. gadā par labāko izvēloties Mairas Asares darbu "Sieviešu zona".

Ziņu sagatavoja:
Olita Šteinmane
Ventspils bibliotēkas direktores vietniece
Tālr.: 63623231

Tagi: Apbalvojumi, Sudraba tintnīca, Ventspils Rakstnieku un tulkotāju māja