Lasījumi notiks 24. jūlijā, sākums plkst. 11.00, Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē, Lāčplēša ielā 25, pagalmā. Ieeja brīva.

Arī šogad Jāņa Baltvilka dzimšanas diena sāksies ar starptautiskajiem bērnu literatūras lasījumiem, kuros skanēs grāmatās vēl nepublicēti darbi bērniem. 

 

Piedalīsies Starptautiskās Baltvilka balvas šā gada laureāti – grāmatas "Būtnes bēg" autors, poļu rakstnieks Mikolajs Ložiņskis un tulkotāja Ingmāra Balode, kas iepazīstinās ar vēl vienu Ložiņska pasaciņu – par zirnekli, kas pavada cilvēkus ceļojumos. Jaunus stāstus un pasakas bērniem lasīs Māra Zālīte, Māris Rungulis un Anna Strautniece, dzejoļus – Inga Gaile, Kārlis Vērdiņš un Inese Zandere, bet Guntars Godiņš un Uldis Bērziņš ar Lēlo Tungalas un Ulfa Starka darbiem rādīs, ko lasa bērni Igaunijā un Zviedrijā. 

 

Starptautisko Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā un grāmatu mākslā un ar to saistīto pasākumu norisi finansiāli un organizatoriski atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, SIA Baltimar VT, Polijas Republikas vēstniecība Latvijā, Dylan Distribution, Starptautiskā Ventspils rakstnieku un tulkotāju māja, Jaunais Rīgas teātris, ceļotāju klubs ALTIUS. Informatīvie atbalstītāji: Nacionālā ziņu aģentūra LETA, laikraksts Diena, portāls DELFI, žurnāls Mans Mazais.

 

 

Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegšana notiek kopš 2004. gada, kopš 2008. gada balvu piešķir arī vienam Baltijas jūras reģiona rakstniekam un viņa darba tulkotājam. Balvas uzdevums ir fokusēt sabiedrības uzmanību uz pozitīvu mērķi – bērnu, kurš lasa interesantu un skaistu grāmatu latviešu valodā.

 

Organizē Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padome.

Ziņu sagatavoja:
Alīse Nīgale
programmas "Baltā Vilka grāmatas" vadītāja,
Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padome/ IBBY Latvijas nodaļa
Tālr.: 29158438