2012. gada 4. jūlijā plkst. 13.00 Latvijas šķēpmetēju kluba telpās, Rīgas olimpiskajā sporta centrā (Rīgā, Grostonas ielā 6b) notiks Egīla Jurisona grāmatas "Valentīna. Visu Šķēpmetēju Māte" atvēršanas svētki.

 

Neilgi pirms Londonas olimpiskajām spēlēm izdevniecība "Lauku avīze" laidīs klajā sporta žurnālista Egīla Jurisona grāmatu "Valentīna. Visu Šķēpmetēju Māte" par šķēpmetēju treneri Valentīnu Eiduku.

 

Grāmata ir stāsts par neparastu sievieti - treneri Eiduku, kura izaudzinājusi un joprojām audzina veselu plejādi augstas klases meistaru, kuru vidū ir olimpisko spēļu sudraba laureāti šķēpa mešanā Vadims Vasiļevskis un Ainārs Kovals, pasaules junioru čempione Linda Brīvule un pasaules junioru rekordists Zigismunds Sirmais.

 

Eiduku par to apbrīno kolēģi daudzās zemēs, un 2011. gadā viņu atzina par izcilāko vieglatlētu treneri Eiropā, norādīja Jurisons.

 

Grāmatas autoram bijusi iespēja pēdējos desmit gados būt kopā ar Eiduku un viņas šķēpmetējiem divās olimpiskajās spēlēs, trīs pasaules un tikpat Eiropas čempionātos, kopīgi piedzīvot gan triumfa brīžus, gan arī dziļu vilšanos, lai laikraksta "Latvijas Avīzes" lasītājiem par to pavēstītu reportāžās un intervijās, kas pa daļai ietvertas arī grāmatā.

 

Grāmatā aprakstīta arī treneres bērnība, jaunība sportā un mājas dzīve mūsdienās, kā arī atklāti treneres darba principi un metodes, kas viņai palīdz audzēkņus sagatavot šāgada Olimpiskajām spēlēm Londonā.

 

Izdevuma saturs būs bagātinās ar vairāk nekā 100 fotogrāfijām.

 

Grāmatas autors Jurisons ir viens no pieredzes bagātākajiem un zinošākajiem sporta žurnālistiem Latvijā. Par sportu viņš raksta kopš 1965.gada, bet "Latvijas Avīzē" viņš strādā no 1993. gada.