Pēc vairāku gadu pārtraukuma aģentūra projekta "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" ietvaros atsākusi sadarbību ar SpringerLink, piedāvājot Latvijas bibliotēkām divu nozīmīgu datu bāzu - SpringerLink un Zentralblatt MATH bezmaksas izmēģinājumu.

Springer  (www.springerlink.com) ir viens no pasaules vadošajiem izdevējiem, kura datu bāze satur vairāk nekā 2700 recenzētu e-žurnālu, vairāk nekā 50000 e-grāmatu un 26000 protokolu. Katru gadu resursi tiek papildināti ar vairāk nekā 7000 jaunu e-grāmatu, e-uzziņu izdevumu un e-grāmatu sēriju nosaukumiem. Datu bāzes resursi sakārtoti šādās tematiskās sadaļās: Arhitektūra un dizains, Astronomija, Biomedicīnas zinātnes, Bizness un vadība, Ķīmija, Datorzinātnes, Zemes zinātnes un Ģeogrāfija, Ekonomika, Izglītība un valoda, Enerģija, Inženierzinātnes, Vides zinātne, Pārtikas zinātne un uzturs, Likumdošana, Dabas zinātnes, Matemātika, Medicīna, Filosofija, Fizika, Psiholoģija, Sabiedrības veselība, Sociālās zinātnes, Statistika.


Zentralblatt MATH (www.zentralblatt-math.org/zbmath) ir lielākā un pilnīgākā

matemātikas nozares datu bāze, aptverot tādas tēmas un saistītās nozares kā loģika, algebra, ciparu teorija, ģeometrija, topoloģija, melu teorija, analīze un funkcionālā analīze, lietojumprogrammas, dinamiskās sistēmas, parastie un diferenciālvienādojumi, varbūtība teorija, statistika, matemātiskie aspekti datorzinātnēs, zinātniskā skaitļošana, vadības teorija un optimizācija, matemātikas zinātne un tehnoloģijas, matemātika izglītība un tās popularizēšana, kā arī matemātikas vēsture un citas tēmas. Datu bāze satur vairāk kā 3 miljonus ierakstu no vairāk nekā 3500 žurnāliem un 1100 turpinājuma izdevumiem par laika periodu no 1868.gada līdz mūsdienām. Zentralblatt MATH piedāvā saskarnes angļu, spāņu, ķīniešu, vācu, franču un itāļu valodās. Lietotāju rīcībā ir ērtas un funkcionālas meklēšanas iespējas, kas nodrošina šo vērtīgo resursu pieeju  24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā gan bibliotekāriem, gan zinātniekiem, pētniekiem, studentiem un visiem nozares speciālistiem un interesentiem. 

 

Detalizētu informāciju par datu bāzi, tās resursiem un to izmantošanu, skatīt zemāk pievienotajos failos.

 

http://www.slideshare.net/bibliotekuportals/zentralblattmath-brochure

http://www.slideshare.net/bibliotekuportals/zentralblattmath-training

http://www.slideshare.net/bibliotekuportals/zentralblattmath-descriptors


Abas datu bāzes ir pieejamas līdz augusta beigām 31 Latvijas augstskolu un zinātnisko institūtu bibliotēkā.  

Ziņu sagatavoja:
Agrita Sagalajeva
Projekta "Elektroniskās publikācijas Latvijas bibliotēkām" koordinatore
Valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas"
Tālr.: 67844896

Tagi: Projekti, datu bāzes, SpringerLink