Putni savu aktīvāko sezonas daļu izbauda pilnā sparā, bet bērni gatavojas ilgi gaidītajam skolas brīvlaikam. Viens no lietderīgi pavadītajiem laikiem ir iepazīt, izzināt un izbaudīt apkārtējo vidi, kā arī iemācīties ko jaunu.

Par lielisku zināšanu krātuvi kalpo publiskās bibliotēkas, kur iegūtās zināšanas var tūlīt izmantot ārpus tās. Īpaši aktuāli tas ir lauku rajonos, kur bibliotēka bieži vien ir kā sabiedriskais centrs. Viens no lieliskiem bibliotēku krājuma papildinājumiem ir žurnāls "Putni dabā", par kura bezmaksas pieejamību bibliotēkām var izteikt savu viedokli līdz 31. maijam.

 

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) žurnālu "Putni dabā" izdod jau 25 gadus un laika gaitā tas ir kļuvis par krāsainu, populārzinātnisku un atraktīvu izdevumu par un ap putniem, sākotnējā melnbaltā zinātniskā izdevuma vietā (zinātniski raksti šobrīd tiek publicēti žurnāla zinātniskajā pielikumā). Žurnālu saņem LOB biedri bez maksas un tas ir nopērkams arī LOB SIA "Motacilla", kā arī dažās grāmatnīcās, piemēram, "Valters un Rapa". Daži no žurnāla numuriem (piemēram, 2009. gada 4 numuri) ir pieejami arī Latvijas bibliotēkās un arī šogad vēlamies žurnālu "Putni dabā" radīt pieejamu Latvijas publiskajām bibliotēkām.

LOB ir iesniegusi projekta pieteikumu Labiedarbi.lv projektu konkursā, kurā uzvarēs un finansējumu iegūs projekti, kuri būs ieguvuši visvairāk balsu skaitu. Nobalsot iespējams ar Draugiem.lv profilu un mobilo tālruni, saņemot bezmaksas SMS ar balsošanas kodu.


Žurnālam "Putni dabā" ir ļoti liela nozīme sabiedrības, īpaši bērnu, izglītošanā par putniem, vides norisēm vispār un saudzīgu attieksmi pret dabu. Žurnālu jau saņem daļa skolēnu LOB skolu programmas ietvaros un, ja žurnālu saņemtu arī vairāk nekā 800 publiskās bibliotēkas Latvijā, tad iespēja vairāk iepazīt putnus bērniem un citiem cilvēkiem būtu visā Latvijā. Kā atzīst bibliotēkas, apmeklētāji labprāt lasa šo žurnālu un tas īpaši tiek izmantots putnu dienu laikā.


Putni ir pamanāmākā un atraktīvākā ekosistēmas sastāvdaļa un cilvēki pret tiem jūt simpātijas, tāpēc ir īpaši piemēroti vides ziņas nešanai sabiedrībā.

 

Lai nestu vides ziņu plašākai sabiedrībai un Latvijas publiskās bibliotēkas saņemtu žurnālu "Putni dabā", vajadzīgs ikviena atbalsts.


Atbalstu iespējams sniegt, nobalsojot par žurnāla "Putni dabā" krāsaino numuru izdošanu Latvijas bibliotēkām ABOS veidos līdz 31. maijam un nododot ziņu tālāk:
1) ar Draugiem.lv profilu - http://ej.uz/pd12-d
2) ar mobilo tālruni portālā Labiedarbi.lv - http://ej.uz/pd12-L

 

Vairāk par žurnālu "Putni dabā" un projektu skatiet: http://putnidaba.lv

 

Šā gada numurā paredzēti raksti par tādiem krāšņiem putniem kā zaļā vārna, pupuķis, zivju dzenītis un bišu dzenis. Šie putni krāsainajā žurnālā īpaši piesaista cilvēku uzmanību.


Žurnāla izdošanu šā projekta ietvaros jau atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds, aģentūra Due, Karšu izdevniecība Jāņa sēta, United Press tipogrāfija, Arctic Paper un Papyrus, kā arī privātie ziedotāji.

Ziņu sagatavoja:
Agnis Bušs,
Latvijas Ornitoloģijas biedrības žurnāla "Putni dabā" redaktors
agnis@putnidaba.lv

Tagi: Periodiskie izdevumi, Putni dabā, Atbalsta akcijas