2012. gada 18. maijā plkst.19.00 Pārventas bibliotēkā (Ventspilī, Tārgales ielā 4)notiks projekta "Klau, kā skan" trešais pasākums – "Danču vakars".

Lai saglabātu tautas tradīcijas, nepietiek tikai ar to apkopojumu grāmatās vai citos informācijas nesējos. Neatkarīgi no laika tempa un tehnoloģijām tradīcijas ir jākopj.

 

Ar tradīcijām, tautas sadzīvi, ieražām un svētkiem cieši saistīti arī tautas instrumenti un muzicēšana. Diemžēl Ventspils pusē muzicēšana ģimenē mūsdienās ir reti sastopama, tāpēc Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta "Klau, kā skan" trešajā pasākumā Pārventas bibliotēkā notiks danču vakars, kurā muzicēs tautas muzikants Pēteris Jansons ar sievu Sandru un meitu Rasu.


Projekta "Klau, kā skan" mērķis ir rosināt interesi par dažādiem latviešu tautas mūzikas instrumentiem, ieklausīties to skanējumā un mēģināt sajust skaņas brīnumu, mudināt apgūt kāda latviešu tautas mūzikas instrumenta spēli.


Piektdien, 18. maijā plkst. 19.00, Pārventas bibliotēkā mīļi gaidīti visi dancot gribētāji, neatkarīgi no dejotprasmes. Līdzi jāņem labs noskaņojums, pastalas vai vilnas zeķes.


Projektu "Klau, kā skan" finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Ieeja uz "Danču vakaru" bez maksas.