Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālē, bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis" (Liepājā, Malkas ielā 4, 3.stāvā) no 7. maija skatāma pērļu rotaslietu mākslinieces Egijas Straujumas krāšņā rotu ekspozīcija. Interesentiem ir iespēja apskatīt spilgtus un smalkus darbus - auskarus, gredzenus, brošas, kulonus, rokassprādzes un sprādzes.

Māksliniece Egija Straujuma vairākkārt ieguvusi godalgotas vietas pērļotāju konkursos Latvijā. Viņas darbi tiek pārdoti arī Kanādā, Singapūrā, ASV, Lielbritānijā un Japānā. Agāds Zvaigzne ABC 2011. gadā rokdarbu sērijā izdevis Egijas Straujumas grāmatu "Pērļotas rotaslietas", kurā detalizētos aprakstos un krāsainos attēlos soli pa solim parādīts, ko iespējams radīt no mazajām sēkliņpērlēm, – auskarus, gredzenus, brošas, kulonus, rokassprādzes, matu stīpiņas un sprādzes.

"Pērļošana ir kā brīnumaina pasaule, pilna ar dažādu krāsu pērlītēm, dekoratīviem stikliņiem, podziņām, lentītēm, košu audumu gabaliņiem... Sašujot šos krāšņos, skaistos nieciņus ornamentālā rakstā, iegūstams pārsteigums – katru reizi citāda rotaslieta. Tieši radošais process un iespēja realizēt arvien jaunas un jaunas idejas ir pats saistošākais aspekts pērlīšu izšūšanā. Pasaulē nav divu vienādu ar rokām darinātu rotaslietu. Turklāt pērļošana ir arī lielisks veids, kā aizmirst ikdienas rūpes".

Ziņu sagatavoja:
Gita Švarce
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas
Reģionālā mācību centra vadītāja
Tālr.: 63422049

Tagi: Izstādes, Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, Egija Straujuma