2012. gada 17. maijā plkst. 18.30 Raiņa un Aspazijas muzejā (Rīgā, Baznīcas ielā 30) notiks Gundegas Repšes interviju grāmatas "Rakstnieki IR. Gadsimta sākuma skatiens" atvēršana-diskusija.

 

Krājumu veido četrpadsmit dziļas un aizraujošas Gundegas Repšes intervijas ar latviešu rakstniekiem — Edvīnu Raupu, Gunti Bereli, Liānu Langu, Arno Jundzi, Māru Zālīti, Jāni Rokpelni, Ingu Ābeli, Guntaru Godiņu, Agnesi Krivadi, Ingu Gaili, Daci Rukšāni, Roaldu Dobrovenski, Uldi Bērziņu un Māri Bērziņu. Krājuma titulesejā — Vitas Matīsas runa no Radošo savienību plēnuma 2009. gadā.

 

Kāda ir ideju loma un intelektuāļu atbildība šodienas pasaulē, un vai tāda vispār vairs pastāv laikā, kad kopš komunisma krišanas jau pārdesmit gadu nodzīvots, izniekojot iespējas, demonstrējot politisku nemākulību un vāvuļojot savtīgas puspatiesības? Tādu jautājumu nemitējās uzdot mūsdienu vēstures skrupulozais analītiķis Tonijs Džads, un līdzīgu jautājumu šodien no jauna uzdod rakstniece Gundega Repše, uzdod to saviem līdzbiedriem rakstniekiem — par šo laiku, par pagājušajiem laikiem, par sadarbību ar varu, par esamības uztveri, par ticību un misiju, par atbildību un brīvību.