Rīga, LETA. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina uzņēmējus, organizācijas, kultūras iestādes, māksliniekus un radošus cilvēkus pieteikt projektus mūsdienu kultūras forumam "Baltā nakts", kas šogad risināsies naktī uz 9. septembri.

Projektu norisi mūsdienu kultūras forumā "Baltā nakts" var plānot jebkurā pilsētas apkaimē, tostarp neparastās un savdabīgās vietas, tādējādi sekmējot jaunu kultūras telpu rašanos, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Indra Vilde.

 

Līdztekus projektus iespējams pieteikt arī "Baltās nakts" tematiskajām norises vietām, piemēram, Vērmanes dārzs visas nakts laikā būs atvēlēts kino projektiem, Esplanādē notiks koncerti un dzejas lasījumi, savukārt Bastejkalnā paredzētas dejas, teātra un performanču projektu aktivitātes.

 

Foruma "Baltās nakts" devīze šogad ir "Uz paplātes". Mūsdienu kultūras forums notiks četrās daļās. Pēcpusdienā ikviens, bet jo īpaši jaunieši un ģimenes ar bērniem, tiks aicināti apmeklēt projektus sadaļā "Vakarēšana", no plkst. 23 līdz 4 rītā risināsies centrālie "Baltās nakts" pasākumi, ielūdzot rīdziniekus un pilsētas viesus uz "Pusnakts pusdienām", savukārt no plkst.4 līdz 6 Esplanādē plānotas "Baltās brokastis", kad vēl nomodā esošie mūsdienu kultūras foruma apmeklētāji būs aicināti tikties īstās brokastīs un apspriest nakts laikā pieredzēto.

 

Projektus dalībai mūsdienu kultūras forumā "Baltā nakts" var iesniegt līdz 21. maijam.

 

Pagājušajā gadā mūsdienu kultūras forumā "Baltā nakts" tika īstenoti apmēram 40 projekti, kurus piedāvāja sabiedriski aktīvi uzņēmumi, galerijas, klubi un kafejnīcas, kultūras centri un nevalstiskās organizācijas. "Baltās nakts" pasākumus apmeklēja vairāk nekā 50 000 iedzīvotāju. 

Ziņu sagatavoja:
Aila Ādamsone
© LETA

Tagi: Kultūras forumi, Baltā nakts 2012