2012. gada 24. aprīlī plkst. 18.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā (Ventspilī, Akmeņu ielā 2) tikšanās ar rakstnieci, Ventspils pilsētas domes balvas "Sudraba tintnīca" laureāti Andru Manfeldi un viņas jaunākās grāmatas "Ceļojums uz mēnesi. Visbija – Ventspils – Visbija" atvēršana.

 

"Ceļojums uz mēnesi. Visbija – Ventspils – Visbija" ir Andras Manfeldes sestā grāmata. Autore žanru definējusi kā "dokumentālā proza un dzeja". Aicinot uz grāmatas atvēršanu ventspilniekus, Andra Manfelde saka:


"Ventspilī ir sācies mans ceļš uz Visbiju. Ne tikai tiešā nozīmē – iekāpjot prāmī, izbraucot cauri molu rokām, paskatoties no prāmja kalna uz pilsētu un dzimto zemi, atskārstot cik tās mazas un siltas, bet mans ceļš līdz grāmatai "Ceļojums uz mēnesi. Visbija – Ventspils – Visbija" ir sācies jau vairākus gadus pirms nonākšanas Gotlandē. Reiz Ventspilī pamanīju putna ēnu uz baltajām baznīcas kolonnām, čigānieti ar ķerru vedam šāļus un puisi pacēlājā, kurš karinot spuldzīšu eņģeļus laternās, piepeši ieskatās manā logā. Tieši Ventspilī es apguvu "valodas ainavu", tik brūveriski gribas nodēvēt šos pierakstus, kuros it kā ir uzskaitīts viss, sākot ar ēnu metriem sniegā un gārņu-pacēlāju žēlajiem čīkstiem. Tikai nesteidzoties, vienkāršas detaļās iespējams samanīt brīnumu, un šo ekskluzīvo iespēju nesteigties ir dāvinājusi Ventspils pilsēta, rakstnieku māja un Gotlande. Par to arī mana pateicība un stāstījums otrdienas vakarā, 24.aprīlī, Ventspils Galvenajā bibliotēkā, plkst. 18.00."