24. aprīlī plkst. 15.00 Valmieras integrētā bibliotēka aicina uz pasākumu "No Pekas kalna līdz Ēģiptei". Būs iespēja noskaidrot vairāk par arheoloģiskajiem pētījumiem Pekas kalnā, noskatīties filmu "Džosera piramīdas noslēpumi", kuras pamatā ir stāsts par Latvijas arheologu ekspedīciju Ēģiptē.

Pasākums notiek UNESCO LNK projekta Pasaule t@vā bibliotēkā – pasaules mantojuma izzināšana, ietvaros. Projekta mērķis ir celt gaismā Latvijas kultūras un vēstures mantojumu, liekot to līdzās Pasaules kultūras vērtībām.

Pasākums Valmieras integrētajā bibliotēkā veltīts Pekas kalnam, kā vienai no iespējamām Beverīnas pils atrašanās vietām, Džosera piramīdai Ēģiptē, kuras izpētē piedalījās latviešu arheologu grupa, kā arī Latvijas profesionālās arheoloģijas aizsācējam valmierietim Francim Balodim.

Pasākumā programmā:

  • Tālis Pumpuriņš ar priekšlasījumu par Franci Balodi - pirmo akadēmiski izglītoto latviešu vēsturnieku un ēģiptologu, Maskavas arheoloģijas institūta eģiptoloģijas pasniedzēju, LU filoloģijas un filosofijas fakultātes dekānu.
  • Valters Grīviņa stāstījums par Pekas kalnu un tā arheoloģisko izpēti, kurā piedalījies arī F.Balodis.
  • Romualda Pipara ieskats latviešu arheologu ekspedīcijas norisē Ēģiptē un filmas "Džosera piramīdas noslēpumi" uzņemšanu. Noslēgumā filmas demonstrācija.

Tagi: Valmieras integrētā bibliotēka, Arheoloģija, Pekas kalns