Rīt, 2012. gada 17. aprīlī plkst. 14.30 Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālbibliotēkā "Varavīksne" (Liepājā, Brīvības ielā 39) notiks LU TLMS "VĀPE" miniatūrkeramikas izstādes "GRĀMATAS, GRĀMATIŅAS" atklāšana. Ekspozīcijas atklāšanā piedalīsies TLMS "VĀPE" dibinātāja un vadītāja Helga Ingeborga Melnbārde.

Izstāde ir viena no aktivitātēm, kas ievada Bibliotēku nedēļas (no 23. līdz 29. aprīlim) pasākumus Liepājas publiskajās bibliotēkās. Izstāde bibliotēkā būs apskatāma līdz š.g. 7. maijam.

 

TLMS "VĀPE" dibinātāja un vadītāja Helga Ingeborga Melnbārde atzīst, ka Tautas lietišķās mākslas studijas 37.ajā pastāvēšanas gadā vāpiešiem bija neparasts izaicinājums – radīt mazītiņu, bet savdabīgu, eksperimentālu izstādi, jo grāmatu tēma keramikā – to nu gan nenākas bieži sastapt. Ko un kā pateikt par grāmatu mālmākslas valodā? Kā apvienot grāmatas un trauka ideju? Kā grāmatas ilustrāciju veidot šamotā? Un kā pasmaidīt par "grāmatnieku", kas vairāk krāj, bet mazāk lasa?


Helga Ingeborga Melnbārde atzīmē, ka iedziļinoties grāmatniecībā, nedrīkstēja aizmirst arī gudrības simbolu pūci, bet vēl interesantāk, ja keramisko pūčulēnu var pārvērst noslēpumainā sveču "mājā". Helga Ingeborga Melnbārde un vāpieši vēlētos, lai šī izstāde ienestu veselīgu humora dzirksti bibliotēku nedēļas nopietnajos pasākumos un reizē, lai iedibinātos jauns aizsākums "VĀPES" un Liepājas mākslas mīļotāju kopdarbībai.


Informācija par LU TLMS "Vāpe"


Latvijas Universitātes Tautas lietišķās mākslas studiju (LU TLMS) "Vāpe" 1975. gadā dibinājusi tās ilggadējā vadītāja – māksliniece un LU docente Helga Ingeborga Melnbārde. Ilgajos pastāvēšanas gados "Vāpe" izveidojusies par vienu no vadošajām Latvijas keramikas studijām un ar savu neordināro keramiku tematiskajās izstādēs ik gadu priecējusi ne tikai Rīgas, bet arī visas Latvijas un ārzemju skatītājus.


Otra studiju raksturojoša vadlīnija saistīta ar latviešu tautas tradicionālās kultūras mantojuma izpēti un radošu izmantošanu mūsdienīgās vizuāli plastiskās mākslas veidošanā. Šeit jāpiemin izstādes "Viena saule, viena zeme" – pēc Saules dainu motīviem; "Atradumi" – neolīta keramikas iespaidā; "X-lietas" – latviešu buramvārdi un sakāmvārdi u.c.

Ziņu sagatavoja:
Gita Švarce
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas
Reģionālā mācību centra vadītāja
Tālr.: 63422049

Tagi: Izstādes, keramika