Apgāds Zvaigzne ABC ziņo, ka tikko latvisko pirmizdevumu piedzīvojis spāņu rakstnieka Karlosa Ruisa Safona jaunākais romāns "Eņģeļa spēle".

Rakstnieka pirmais romāns pieaugušajiem lasītājiem, "Vēja ēna", guva milzu panākumus visā pasaulē, jo gotiski romantiska literatūra ir kļuvusi par patiesu retumu – un tāpēc vēl jo vairāk tiek gaidīta un lasīta. Latviešu valodā "Vēja ēna" izdota atkārtoti – 2010. un 2012. gadā un savaldzinājusi lasītājus ar stāstījuma manieri, kas atšķiras ar spēju parādīt sapņus kā īstenību, īstenību – kā sapni un abus kopā – kā bezgala saistošu lasāmvielu, burvīgu gotisku romānu, kura darbība risinās krāšņajā Barselonā, vējainajā un senajā grāmatnieku, blēžu, sirdsskaidro un neliešu pilsētā. Arī otra romāna "Eņģeļa spēle" darbība noris Barselonā, un arī tajā atrodas Aizmirsto grāmatu kapsēta, vieta, kur ikviens var atnest savu mīļāko grāmatu, lai tā nemūžam nepazustu no zemes virsas un reiz to atrastu īstais lasītājs.

 

Brīnišķīgajā, melodiskajā Daces Meieres tulkojumā iznākušais Karlosa Ruisa Safona jaunākais darbs "Eņģeļa spēle" apvieno trilleri, vēsturisko romānu, psiholoģisko romānu par personības veidošanos un gotiski romantisku dēku stāstu.


Nemierīgajā 20. gadsimta divdesmito gadu Barselonā jaunam rakstniekam Davidam Martinam, kurš nonācis neiespējamas mīlestības varā, noslēpumains izdevējs izsaka piedāvājumu, no kura atteikties ir nāvīgi bīstami. Turklāt piedāvājums šķiet vienkāršs – ir jāuzraksta grāmata. Grāmata, kādas vēl nekad nav bijis, grāmata, kas dzīvotu pati savu dzīvi, grāmata, kas vienlaikus būtu ierocis un būtne, kura nevienam nepakļaujas. Pretī svešinieks sola bagātību un varbūt kaut ko vēl vērtīgāku... Spriedze nemitīgi pieaug, notikumi seko cits citam biedējoši un negaidīti, un Davids kļūst par liecinieku tam, kā vienā veselumā saplūst īstenība un briesmīgākie murgi, taustāmus apveidus iemanto ikvienas, visdziļāk slēptās bailes, bet pazīstamā un drošā pasaule zaudē satvaru un izšķīst.
Karlosa Ruisa Safona romāns "Eņģeļa spēle" apliecina, cik lielisks rezultāts gūstams, apvienojot literāros žanrus, samierinot introspektīvo, psiholoģisko stāstījumu, kas raksturīgs vecās Eiropas literārajai tradīcijai, ar mūsdienu trilleru aizraujošajiem sižetiem. Tādējādi esam saņēmuši episku romānu, kura varoņi darbojas pārlaicīgā telpā. Romānu, kurš pēc izlasīšanas paliek prātā vēl ilgi, un kura vārdu un sižeta maģija ir spēks, kas liek noticēt – "Eņģeļu spēle" ir viena no tām grāmatām, kuru kāds noteikti nogādās Aizmirsto grāmatu kapsētā, lai justos drošs, ka to lasīs arī pēc tūkstošiem gadu.


Romāns "Eņģeļu spēle" publicēts ar Eiropas Komisijas programmas "Kultūra" finansiālo atbalstu.

 

Autors stāsta par romānu "Eņģeļa spēle":

 

Ziņu sagatavoja:
Apgāds Zvaigzne ABC
Reklāmas un mārketinga daļa

Tagi: Zvaigzne ABC, Jaunākie izdevumi, Karloss Ruissa Safons