Piektdien, 16. martā, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs pasniedz Radošuma balvu Latvijas pašvaldībām, kas īstenojušas oriģinālus risinājumus vietējās attīstības sekmēšanā, stiprinot savu identitāti un veicinot sociālo un ekonomisko aktivitāti.

Pasākumā piedalās arī izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis un kultūras ministres padomnieks Jānis Dripe.

 

Radošuma balvas pasniegšanas ceremonija notiks plkst. 14:00 Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas izstāžu zālē, Ūdens ielā 6, Rīgā. Laureātus godinās, balvā pasniedzot J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņu darbus un iespēju piedalīties konkrētai pašvaldībai pielāgotās, radoši izglītojošajās apmācībās.

 

Kopumā balvai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija saņēma 75 veiksmes stāstus, ko īstenojuši enerģiski un aizrautīgi cilvēki, aktīvi piedaloties un ticot sava ciema, pagasta, novada un reģiona attīstībai.

 

Ar pašvaldību iesniegtajiem radošajiem risinājumiem iespējams iepazīties mājaslapā www.tavavara.lv.

 

Radošuma balva tiks pasniegta radošās darbības nedēļas RADI! laikā, kas šogad visā Latvijā norisinās no 12. līdz 18. martam. Šāda iniciatīva tiek īstenota pirmo reizi; tā izveidota, lai atrastu un visas Latvijas mērogā popularizētu pašvaldību radošo potenciālu, pieredzi un sasniegumus gan ikdienas darbā, gan attīstības procesu virzīšanā.

 

RADI! nedēļas mērķis ir parādīt Latvijas radošo potenciālu, pieredzi un sasniegumus, kā arī veicināt izpratni un interesi par radošo un kultūras industriju sektoru, radošumu veicinošu izglītību, inovācijām un zināšanu ekonomiku un radošu pārvaldību. Nedēļas iniciatori ir Kultūras ministrija un Britu Padome Latvijā. Pilna pasākumu programma un plašāka informācija: www.radilatvija.lv.

 

Meklē @radilatvija sociālajos tīklos twitter.com, facebook.com un draugiem.lv.

Mēs esam radoši, mēs esam RADI!

Ziņu sagatavoja:
Linda Tilta
Sabiedrības informēšanas nodaļa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr.: 67026582
http://twitter.com/VARAM_Latvija

Tagi: Kultūra, Radošās darbības nedēļa, Radošuma balva