Otrdien, 20. martā plkst.18.00, Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks Starptautiskajai Frankofonijas dienai veltīts pasākums "Žoržs Brasenss – franču dziesmas leģenda". Pasākumu vadīs filoloģijas doktore, Ventspils Augstskolas docente, praktizējoša tulce un tulkotāja Astra Skrābane.

Žoržs Brasenss (1921-1981) ir viens no "franciskākajiem" dziesmu tekstu autoriem, komponistiem, izpildītājiem. Vienkāršība un uzticība – divas būtiskākās Brasensa dziesmu tēmas caurvij gan viņa dzīvi, gan dziesmas. Dziesmas, to videoversijas un komentāri – veltījums Starptautiskajai Frankofonijas dienai, kuru atzīmē 20. martā. Šīs dienas galvenais mērķis ir veicināt interesi un iepazīstināt sabiedrību ar frankofonijas valstu kultūrām un franču valodas mācīšanās iespējām.


Frankofonija (La Francophonie) ir starptautiska valstu kopiena, kurā apvienojušās valstis, kurās franču valoda ir valsts valoda vai tajā runā nozīmīga daļa valsts iedzīvotāju, vai franču valoda un kultūra ir atstājusi ievērojamas pēdas vietējā kultūrā.


Ieeja uz pasākumu bez maksas.

Ziņu sagatavoja:
Astra Pumpura
Ventspils bibliotēkas direktore
Tālr.: 63623598

Tagi: Pasākumi, Ventspils Galvenā bibliotēka