Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) 2012. gada 16. martā plkst. 17.00 tiks atklāta izstāde "2011. gads Latvijas grāmatniecībā". Izstāde, kas piedāvā iespēju iepazīties ar Latvijas grāmatizdevēju ražu aizvadītajā gadā, tiek organizēta jau 19. gadu.

Šogad izstādē aplūkojams 63 izdevniecību 2011. gada devums grāmatniecībā - kopumā vairāk nekā 1 000 iespieddarbu (grāmatas, brošūras, kalendāri u.c.).


Visražīgākā, kā vienmēr, bijusi izdevniecība Zvaigzne ABC, tāpēc tai veltītajās vitrīnās skatāms visbagātīgākais grāmatu klāsts.


Interesanti un bagātīgi ir izdevniecību RaKa, Lauku Avīzes, LU Akadēmiskais apgāds, Mansards, Egmonts, Dienas Grāmata, Avots, Pētergailis, Nordik/Tapals, Jāņa Rozes apgāds, Madris, Annele, Zinātne, Medicīnas apgāds, Lielvārds, Neputns, Vieda, Lietusdārzs, Daugava un citu lielāko Latvijas apgādu stendi. Apmeklētājiem būs interesanti iepazīties arī ar pārējo izdevēju devumu, jo izstādē piedalās ne tikai grāmatu apgādi ar daudzu gadu stāžu, bet arī augstskolu, institūtu, dažādu biedrību, kultūras centru, draudzes u.c. izdevniecības. Vairākas grāmatas ir autorizdevumi.


Vairums izstādē pārstāvēto grāmatizdevēju darbojas Rīgā, bet aktīva izdevējdarbība norit arī citur Latvijā. Šoreiz ar reģionālo izdevniecību devumu iepazīstina Daugavpils universitātes Akadēmiskais apgāds "Saule" un Latgales Kultūras centra izdevniecība (Rēzekne).


Diemžēl daudzas izdevniecības gan Rīgā, gan reģionos savu darbību pavisam vai uz laiku ir pārtraukušas, tomēr nākotnē cer izdevējdarbību atsākt.


Izstādē izvietoto grāmatu tematika ir visai plaša - zinātniskā un populārzinātniskā literatūra par dažādām tēmām, mācību grāmatas, daiļliteratūra, mākslas grāmatas, garīgā literatūra, bērnu grāmatas u.c., to skaitā arī grāmatu mākslas konkursam "Zelta ābele 2011" nominētās grāmatas.


Izstāde būs skatāma līdz 2012. gada 25. maijam bibliotēkas darba laikā (darbdienās no plkst. 11.00 līdz 19.00).

Ziņu sagatavoja:
Gunta Jaunmuktāne
Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas
Misiņa bibliotēkas vadītāja