No 12. līdz 18. martam Latvijā notiks Radošās darbības nedēļa "RADI!", kuru organizē Britu padome sadarbībā ar Kultūras un Vides aizsardzības un Reģionālās attīstības ministrijām.

Šī gada programmas ievirze radošumu skata plašākā ietvarā – ne tikai pievēršot uzmanību plašākā uzmanības lokā skatītajām radošajām un kultūras industrijām, bet radošumu sasaistot arī ar izglītību, radošu valsts un pašvaldību institūciju pārvaldību un radošu uzņēmējdarbību.

 

Siguldas novada pašvaldība pirmoreiz piedalās Radošās nedēļas aktivitātēs, piedāvājot interesantu programmu Siguldas pilsētā un Allažos.

 

  • 14. martā plkst. 15.00 Allažos notiks Radošais seminārs un meistardarbnīca "Izzini. Baudi. Skani". Lielu daļu slavas un atpazīstamības Allažiem šis ārēji necilais augs - ķimene sniedzis tieši ar tā iekļaušanu pasaules slavu iemantojušā liķiera "Allažu ķimelis" sastāvā. Allažu muižā ražots leģendārais "Allažu ķimelis", kurš bijis labi pazīstams un iecienīts pat Britu karaļnamā. Šī noslēpumainā dzērienu radīšanas māksla ir gājusi cauri gadu simteņiem. Allažu ķimelim 2013. gadā apritēs 190 gadi. 2015. gadā Latvijas balzams izlēmis Allažu ķimeli reģistrēt Eiropā pēc aizsargātas ģeogrāfiskās izcelsmes norādes, lai nodrošinātu augstāku aizsardzības pakāpi konkrētiem produktiem (Allažu ķimelis vēsturiski ražots arī ārpus Latvijas robežām vēl piecās vietās pasaulē). Jau iepriekš allažnieki projekta "Zudusī Latvija" ietvaros veikuši slavenā Allažu ķimeļa izpētes darbu, šobrīd Allažu bibliotēkā glabājas izpētes materiāli un fotoattēli. Pasākuma ietvaros būs pieejama ekspozīcija un informācija par Allažu ķimeli, būs iespēja piedalīties dekupāžas darbnīcā.

 

  • 17. martā no plkst. 11.00 līdz 14.00 Siguldas pilsētas kultūras namā notiks Spēļu diena "Ir zināšanas, ir rezultāti". Mācību centrs SIA "BUTS" aicina ikvienu interesentu, kurš vēlas sevi pilnveidot un sasniegt jaunas virsotnes radošajā domāšanā, piedalīties Spēļu dienas aktivitātēs. Apmeklētāji, apvienojoties komandās, varēs attīstīt radošumu un iztēli, kā arī māku līdzdarboties vienam ar otru, lai sekmētu komandas rezultātus. Aicināti arī darba kolektīvi un domubiedru grupas.

 

  • 20. martā no plkst. 11.00 līdz 14.00 norisināsies pieredzes forums "CITādāk" Siguldas Jaunās pils zālē. Radošums ir jauna domāšanas dimensija un dzinējspēks vietējās ekonomikas izaugsmei. Šībrīža galvenā tendence ir pāreja no zināšanu ekonomikas uz radošo ekonomiku – vidi, kur galvenais attīstības resurss ir cilvēks un viņa radošās izpausmes. Pieredzes forumā vēlamies izstrādāt radošu risinājumu Siguldas pils kompleksa turpmākai izmantošanai. Radošo iniciatīvu izplatība Rīgā pozitīvi ietekmējusi pilsētvidi, un radošie kvartāli kļuvuši par spēcīgiem centriem katrs ar savu unikālu tematiku. Eksperti no Rīgas radošiem kvartāliem - Berga bazāra, Kalnciema kvartāla, VEF - dalīsies pieredzēm un domām. Forumā aicināti piedalīties pašvaldības speciālisti, radošo industriju pārstāvji un novada mākslinieki. Savu dalību pieteikt e-pastā: jolanta.borite@sigulda.lv.

 

  • 24. martā plkst. 18.00 Siguldas pilsētas kultūras nama Kinozālē īsfilmu konkursa "Triecienkadrs" apbalvošanas ceremonija. Konkursa ietvaros jaunieši vecumā no 16 līdz 28 gadiem iesūtīja īsfilmas par tematiku "Citāda Sigulda". Šī projekta gala mērķis ir jauniešu radošās darbības un jaunrades procesa rezultātā tapušie oriģinālu multimediāli stāsti par Siguldu. Visas konkursam iesniegtās īsfilmas vērtēs žūrija. Skatītāji var balsot par savu favorītīsfilmu portālā draugiem.lv līdz 18.martam. Noslēguma pasākumā tiks demonstrētas visas konkursam iesniegtās īsfilmas un apbalvotas trīs labākās. Ieeja bez maksas.

Ziņu sagatavoja:
Baiba Bože
Siguldas pilsētas kultūras nama direktore
Tālr.: 28617480
www.sigulda.lv
twitter.com/baibaboze

Tagi: radošums, Radošās darbības nedēļa