17. februārī Latvijas ģenerālkonsuls Sanktpēterburgā Aivars Groza tikās ar Krievijas Zinātņu akadēmijas bibliotēkas direktoru Valēriju Ļeonovu, lai pārrunātu sadarbības iespējas Kurzemes hercogu bibliotēkai veltītas izstādes organizēšanā Latvijā.

Izstāde plānota Rīgā 2013. gada rudenī saistībā ar jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkas atklāšanu un 2014. gada pavasarī Rundāles pils atjaunotajā bibliotēkas telpā. Krievijas Zinātņu akadēmijas bibliotēkā glabājas lielākā daļa Kurzemes hercogu bibliotēkas (~2600 nosaukumi un 61 rokraksts).


Sarunā tika pārrunāti arī jautājumi par iespējamo sadarbību starp abu bibliotēku speciālistiem plašākā mērogā, tai skaitā grāmatu glabāšana un restaurācija, bibliotēkas fondos esošo grāmatu latviešu un latgaliešu valodās pētniecība.


Kurzemes hercogu bibliotēkas veidošana tika uzsākta 16. gs. 2. pusē un turpinājās līdz 17. gs. beigām. Ziemeļu kara laikā bibliotēka tika pārvesta no Jelgavas uz Rīgu, savukārt 1714. gadā pēc Pētera I pavēles tika nogādāta uz Pēterburgu, kur kļuva par jaundibinātās Krievijas Zinātņu akadēmijas bibliotēkas krājuma stūrakmeņiem. 19.gs. sākumā daļa no Kurzemes hercogu bibliotēkas (886 grāmatas) nonāca Somijā, kur joprojām glabājas Somijas Nacionālajā bibliotēkā.

 

Papildu informācija:

Tālr.: (+7 812) 336-34-54

E-pasts: margarita.tumane@mfa.gov.lv

Ziņu sagatavoja:
Latvijas Republikas ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā

Tagi: Izstādes, Sadarbība, Krievijas Zinātņu akadēmijas bibliotēka