No 9. februāra līdz 18. martam kim? Laikmetīgās mākslas centrā apskatāms kuratoru - mākslinieces Ingas Brūveres un mākslas zinātnieces Aigas Dzalbes kopdarbs - izstāde "TEKSTS=ATTĒLS".

Izstādes norises gaitā to papildinās valodas un mākslas mijiedarbību apskatošs izdevums ar mg. art. Aigas Dzalbes, dr. philol. Ilvas Skultes, kuratores un rakstnieces Pīternelas Fermortelas (Pieternel Vermoortel) esejām un uz tām iedarbojošos vizuālo materiālu. Izstādes atklāšana 8. februārī plkst. 19.00, iespieddarba atvēršana un sarunas ar izstādes autoriem 1. martā plkst. 19.00.


Izstādes "TEKSTS=ATTĒLS" nosaukums atklāj tās mērķi - izzināt teksta un attēla attiecības Latvijas mākslā. Šo attiecību dinamika un jēdzieniskie aspekti ir Aigas Dzalbes pētījuma objekts, kura izstādes konceptuālo uzstādījumu raksturo: "Vārdam ir spēks - par to pasaules vēsture jau visus brīdinājusi. Vai vārdam ir izskats? Izstādes ieceri iniciējis jautājums, kā vārds / raksts / teksts var aizstāt formu vai mijiedarboties ar to - radīt tēlu, izpaust ideju ar vizuālās mākslas izteiksmes līdzekļiem."


Sadarbojoties ar mākslinieci un kuratori Ingu Brūveri veidotā izstāde - pētījums ir izaicinājums paviršajam uzskatam, ka lingvistiski orientētai mākslai Latvijā nav tradīcijas. Acīmredzot tādēļ līdz šim neviens nav mēģinājis to skatīt vienkopus, lai, iespējams, iegūtu pavisam citādu, negaidītu priekšstatu par it kā zināmām parādībām un apgūtu jaunu skatupunktu iespējas.


Izstāde "TEKSTS=ATTĒLS" (vietējās mākslas uztveres klišejas lauzt un izgaismot aicinošs pētījums) pievēršas teksta iespējām vizuālās mākslas darbā, meklējot vizuālās mākslas un lingvistikas saistību. Ekspozīciju veido dažādu laiku, paaudžu un atšķirīgu mediju darbi, kuru autori kuratores iedvesmojuši ar savu interesi strādāt ar valodu un spēju domāt konceptuāli.


Izstādē piedalās: Kristīne Alksne, Arturs Bērziņš, Juris Boiko, Ēriks Božis, Inga Brūvere, Ivars Grāvlejs, Leonards Laganovskis, tekstgrupa "Orbīta", Laura Prikule, Krišs Salmanis, Gundega Strautmane.

 

Paraksts attēliem:

- Ivars Grāvlejs. No Pīčas uz Pīču. 2010. ("Z pičy do pičy" čehu val.). Sadarbībā ar Petra Petileta (Cz)
- Krišs Salmanis. Nooooo. 2008.


Informācijai:

Sākot ar šī gada 9.februāri kim? Laikmetīgās mākslas izstāžu un lekciju apmeklējumam piemēro ieejas/dalības maksu:
Pieaugušajiem - 2 LVL

Studentiem, skolniekiem, pensionāriem - 1 LVL;

Otrdienās - bez maksas.


Izstāde apskatāma:

kim? Laikmetīgās mākslas centra 2. stāva izstāžu zālē

Spīķeros, Maskavas ielā 12/1, Rīgā

O., T., C., Pt., 14.00 - 19.00

S., Sv. 12.00 - 18.00


Paldies par atbalstu: Valsts Kultūrkapitāla fonds, ABLV Charitable Foundation, ASV vēstniecība Latvijā, Antalis AS, LNMM, Mūkusalas Mākslas salons, LMC, GroGlass, žurnāls Studija, izdevniecība Neputns, restorāns Kitchen,Valmiermuižas alus, Kolonna, VKN.


kim? Laikmetīgās mākslas centrs

Maskavas ielā 12/1, Rīga

kim@kim.lv; www.kim.lv

Ziņu sagatavoja:
Ilze Jakuša-Kreituse
"kim?" Laikmetīgās mākslas centra kuratore-programmas vadītāja
Tālr.: 26809566

Tagi: Izstādes, Inga Brūvere, Aiga Dzalbe