18. janvārī Latvijas ģenerālkonsuls Sanktpēterburgā Aivars Groza tikās ar Krievijas Nacionālās bibliotēkas ģenerāldirektoru Antonu Ļihomanovu, lai iepazītos ar bibliotēku un pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas. Kā viena no tām varētu būt Latvijai veltītu izstāžu organizēšana bibliotēkas izstāžu zālēs, kuras apmeklē ievērojams lasītāju skaits.

Ņemot vērā, ka bibliotēkas fondos glabājas arī izdevumi latviešu valodā (~65 000 vienības) un daudzi no tiem ir vienīgajā eksemplārā, perspektīva sadarbības joma varētu būt zinātniskā pētniecība.


Krievijas Nacionālā bibliotēka ir dibināta 1795. gadā Katrīnas II valdīšanas laikā kā Imperatora publiskā bibliotēka. Bibliotēkas īpašā pazīme bija tās publiskā pieejamība, kas nebija tipiska 18. un 19. gadsimta bibliotēkām.


Tā ir lielākā krievu valodas izdevumu krātuve (36 miljoni vienības) un viena no 5 lielākajām bibliotēkām pasaulē.


Krievijas Nacionālajā bibliotēkā atrodas arī Voltēra bibliotēka, kas pēc filozofa nāves tika pārvesta uz Krieviju, savukārt tā sauktajā Fausta kabinetā glabājas grāmatas, kas izdotas līdz 1501. gadam, tādējādi bibliotēka vienlaikus pilda arī grāmatu muzeja lomu.


Papildu informācija:


(+7 812) 336-34-54,

fakss: (+7 812) 336-34-53

Vasiļjevskij ostrov, 10.līnija, Nr.11, Sanktpēterburga

E-pasts: margarita.tumane@mfa.gov.lv

Ziņu sagatavoja:
Latvijas Republikas ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā

Tagi: Sadarbība, Krievijas Nacionālā bibliotēka