Apgāds Zvaigzne ABC rīko preses konferenci šī gada 18. janvārī plkst. 15.00 Rīgā, K. Valdemāra ielā 6, pagrabstāvā, un aicina uz diskusiju par jaunajiem iZvaigzne sērijas interaktīvajiem mācību materiāliem un aktualitāti "Vai interaktīvie mācību materiāli radīs apvērsumu izglītības sistēmā?".

Preses konferencē piedalīsies Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvis, Zvaigzne ABC valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka, Interaktīvo mācību materiālu izstrādes grupas vadītāja Sintija Buhanovska, Rīgas Fizikas metodiskās apvienības konsultatīvās padomes locekle un Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas  fizikas skolotāja, un interaktīvā mācību materiāla fizikā 10. klasei recenzente Loreta Juškaite, interaktīvā mācību materiāla dabaszinībās recenzentes Ineta Lielkalne un Jana Sakne, skolēni un skolēnu vecāki. Diskusijas tiešraidi varēs redzēt arī internetā www.zvaigzne.lv.


Diskusijā izvirzītās tēmas:

  • Eiropas Komisijas pētījums "The Future of Learning: Preparing for Change" un Latvijas gatavība tajā ietverto mērķu sasniegšanai;
  • valstī noteiktu vienotu vadlīniju trūkums interaktīvo mācību materiālu izstrādes jomā;
  • pasaules un Latvijas pieredze interaktīvo mācību materiālu izmantošanā;
  • interaktīvo mācību materiālu izmantošanas ieguvumi un trūkumi.


Apgāds Zvaigzne ABC jau kopš dibināšanas izdod arī mācību grāmatas un mācību līdzekļus.  Sekojot līdzi jaunajām tehnoloģijām, kas ienāk mācību procesā, izveidota Interaktīvo mācību materiālu izstrādes grupa, kas nodarbojas ar jaunu, modernu mācību materiālu sagatavošanu. Apgāda Zvaigzne ABC Interaktīvo mācību materiālu izstrādes grupa ir sagatavojusi pirmos trīs DVD: viens DVD fizikā 10. klasei un divi DVD dabaszinībās 5.–6. klasei iZvaigzne sērijā. Tie ir latviešu valodā tulkoti, starptautisku atzinību ieguvušā izdevēja Young Digital Planet interaktīvie mācību materiāli, kas veiksmīgi tiek izmantoti vairāk nekā 20 valstīs visā pasaulē – Lielbritānijā, Polijā, Grieķijā, Nīderlandē, Austrālijā u. c. Jaunie mācību materiāli ir veidoti, lai tie būtu pieejami ne tikai uz interaktīvajām tāfelēm, bet arī datoros gan mājās, gan skolās. Tie pielāgoti un veidoti atbilstoši Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas noteiktajām valsts standarta prasībām, un tos recenzējuši atzīti savas jomas speciālisti – pedagogi-praktiķi. Interaktīvajos mācību materiālos ir bagātīgs ilustratīvais materiāls, video un animācija, kas ļauj labāk izprast jebkuru tematu, skolēnos rosina interesi par zinātni un motivē mācīties.


Zvaigzne ABC Interaktīvo mācību materiālu izstrādes grupa regulāri organizē skolotāju seminārus, lai iepazīstinātu ar jaunajiem mācību materiāliem, uzklausītu gan pedagogu, gan skolēnu viedokļus par inovatīvajiem materiāliem.


Apgāda Zvaigzne ABC Interaktīvo mācību materiālu izstrādes grupa aicina ikvienu interesentu iesaistīties diskusijā un 18. janvārī no plkst. 15.00 sekot preses konferences tiešraidei internetā www.zvaigzne.lv, kuru  tehniski nodrošina TVNET.

Ziņu sagatavoja:
Apgāda Zvaigzne ABC
Interaktīvo mācību materiālu izstrādes grupa
Tālr.: 67350773

Tagi: Preses konferences, Mācību materiāli, Apgāds Zvaigzne ABC