Aizvadītajā gadā uzbūvētajā Staburaga pagasta saieta namā mājvieta rasta arī bibliotēkai. Patlaban bibliotēkas vadītāja Iveta Ločmele ar palīgiem iekārto jaunās telpas.

Jaunās telpas ir plašas un gaišas, no tām paveras skaista ainava uz Vīgantes parku, estrādi un Daugavu. Arī grāmatu plaukti ir jauni, tos gatavoja SIA “Lukss” vīri, plānots nomainīt arī datorgaldus.“Vienai pašai uznest augšā visas grāmatas būtu grūti,” stāsta Iveta Ločmele. “Bet palīgā pieteicās kolēģes no Seces, Daudzeses un Jaunjelgavas, liels paldies viņām! Sarīkojām talku, pēc tam bija dzejas pēcpusdiena. Vecajās bibliotēkas telpās, sanākot kuplākam interesentu pulciņam, nereti trūka vietas. Jaunās bibliotēkas platība ir 129 kvadrātmetri, dzīvoklī bija nepilni 80.”Veicot inventarizāciju, bibliotekāre atlasa grāmatas norakstīšanai, taču gluži zudumā tās neies, jo Staburaga bērni vāc makulatūru. “Norakstu tās, kuras nelasa, kurām ir dublikāti,” saka Ločmeles kundze. “Mūsdienās bērni grib bilžainas un krāsainas grāmatas. Pēc jaunākajām un populārākajām grāmatām lasītāji gaida rindā. Pēdējā grāmata, ko daudzi kāroja, bija “Meitene ar pūķa tetovējumu”.”Šogad Staburaga pagasta bibliotēkā būs vairāk žurnālu. “Ņemot vērā lasītāju intereses, nolēmām abonēt žurnālus “Dari Pats”, “Praktiskais Latvietis” un “Ievas Virtuve”,”teic Staburaga pagasta bibliotēkas vadītāja. “Šogad abonējam deviņus preses izdevumus. ”Tā kā bibliotēka izvietota otrajā stāvā, cilvēki ar kustību traucējumiem tajā var nokļūt ar pacēlājierīci.

 

Bibliotēka Staburaga pagastā darbojas 65 gadus. 1947. gada novembrī, kad bibliotēka jau bija iekārtota “Ūbeļu” mājās, tajā bija 882 grāmatas, lasītāju skaits — 121. Pēc tam pagasta bibliotēku pārvietoja uz jaunuzcelto daudzdzīvokļu māju “Dainas”, bet vēlāk — uz blakus esošo māju “Smaidas”. Staburaga pagasta bibliotēka šajā ēkā bija kopš 1992. gada. Tagad bibliotēkā ir ap 7000 grāmatu un aptuveni 130 lasītāju.

Ziņu sagatavoja:
Līga Patmalniece
© Aizkraukles rajona laikraksts "Staburags"

Tagi: Staburaga pagasta bibliotēka