Zvērinātu advokātu birojs "Borenius", kura partneris Lauris Liepa ir viens no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) atbalsta biedrības rīkotā projekta "Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa" vēstniekiem, sadarbībā ar izdevniecību "liels un mazs" un LNB Bērnu literatūras centru sagatavojis Ziemsvētku sveicienu Latvijas lasošākajiem bērniem.

Simt bibliotēkas – aktīvākās "Bērnu un jauniešu žūrijas" dalībnieces kā atzinību saņems dāvanā 3 jaunākās "liels un mazs" izdotās bērnu grāmatas. "Borenius" dāvinājums vienlaikus ir atbalsts gan bibliotēkām, gan izdevējiem, kas specializējas bērnu grāmatu izdošanā un iegulda lielu darbu latviešu oriģinālliteratūras, kvalitatīvu tulkojumu un grāmatu mākslas attīstībā."


"Borenius" dāvinājumam izraudzījies pašiem mazākajiem domāto bilžu grāmatu "Kā Lupatiņi mainījās" kopā ar animācijas filmu "Kā Lupatiņi mazgājās". Rakstnieces Ineses Zanderes, mākslinieka Reiņa Pētersona un režisora Edmunda Jansona (animācijas studija "Atom Art") un komponista Jēkaba Nīmaņa kopdarbs stāsta par četriem maziem audumu bērniņiem, kas kopā ar Kaķi dzīvo krāsainā, dzīvespriecīgā audumu mājiņā. Varbūt tieši šis darbs, kurā mazs bērns var mācīties svarīgas dzīves gudrības, jūtoties droši un priecīgi, kādam mazajam būs pirmā tikšanās ar bibliotēku.

 

Ineses Zanderes grāmatiņa "Dieguburti", ko ilustrējusi tekstilmāksliniece Ūna Laukmane, piedāvā skaitāmpantus, kas palīdz bērniem iepazīt visus alfabēta burtus gan pēc skaņas, gan pēc izskata, vingrināt aci, ausi un mēli, spēlēties un pat vingrot kopā ar burtiem.

 

Savukārt zviedru bērnu literatūras klasiķa Ulfa Starka grāmata "Mans draugs Pērsijs, Bufalo Bils un es" ar Reiņa Pētersona ilustrācijām ir interesanta lasāmviela 8-13 gadus veciem bērniem. Pasaule tajā tiek atainota no zēna skata punkta, vasaras brīvdienās, kas pavadītas šērās, risinās jautri, smieklīgi notikumi, bet grāmata vēsta par ilgām pēc mīlestības un pārsteidzošo mīlestības spēku. Zviedru prese rakstnieka stilu salīdzinājusi ar Čārlija Čaplina filmām: autors izmanto smieklus, lai stāstītu par ciešanām, un ļauj izjust patiesa prieka brīžus.


Lauris Liepa un advokātu birojs "Borenius" ar šo Ziemassvētku dāvinājumu vēlas sniegt iespēju bērniem visā Latvijā lasīt jaunas, skaistas un interesantas grāmatas. Birojs atbalsta tradīcijām bagāto lasīšanas veicināšanas programmu "Bērnu un jauniešu žūrija", kas darbojas jau vairāk nekā 10 gadus. Tās ietvaros visu Latvijas reģionu bibliotēkām, kas piedalās žūrijas darbā, tiek iegādāta jaunākā un vērtīgākā bērnu literatūra.


Iepriekšējos gados Bērnu un jauniešu žūrijā bija iesaistījušies ap 17 000 bērnu vecumā no 6 līdz 16 gadiem no visas Latvijas, kuri lasa un vērtē ekspertu izveidotās jauno grāmatu kolekcijas. 2010. gadā naudas trūkuma dēļ bērnu lasīšanas programma tika apturēta 183 bibliotēkās, tādējādi 7000 bērniem tikusi laupīta iespēja lasīt. Taču projekta “Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa” veiksmīgā darbība un savāktie ziedojumi 2011. gadā ļāva dāvināt “Bērnu un jauniešu žūrijas” grāmatas visām Latvijas bibliotēkām, kuras cerēja uz ziedotāju atbalstu – par ziedotajiem līdzekļiem bibliotēkām tika iegādātas 2000 grāmatas.

Ziņu sagatavoja:
Alīse Nīgale
"liels un mazs" direktore
Tālr.: 67282133; 29158438
www.lielsmazs.lv

Tagi: Lasīšanas veicināšana, Bērnu grāmatas, Dāvinājumi, Bērnu un jauniešu žūrija