Valodu mācību centrs aicina piedalīties Gaismas dievkalpojumā 20. decembrī plkst. 18:00 Doma baznīcā un kopīgi aizlūgt par izglītību Latvijā, Gaismas tīklu, Nacionālo bibliotēku un skolotājiem.

Šajā pārdomu laikā, kas sakrīt arī ar mūsu valsts un iedzīvotāju pārbaudījuma un pārmaiņu laiku, ļausimies domām par labo, gaišo, par to, kas mūs spēcina un dara stiprus. Mēs lūdzam par tiem, kas mācās, kas attīstās. Kas paši mainās, var mainīt valsti, sabiedrību, pasauli. "Mainoties uz augšu, tu likteni pārspēsi!" (J.Rainis "Uguns un nakts").

 

"Jūs esat pasaules gaišums; pilsēta, kas stāv kalnā, nevar būt apslēpta. Sveci iededzinājis, neviens to neliek zem pūra, bet lukturī; tad tā spīd visiem, kas ir namā." (Bībele. Mateja evaņģēlijs 5. nodaļa)

 

Valodu mācību centrs Latvijā ir radījis un attīstījis skaistu tradīciju. Katru gadu Adventa laikā, tuvojoties Ziemassvētkiem, tiek svinēts Gaismas dievkalpojums. Dievkalpojuma tumsas un gaismas spēle, lūgšanas noskaņa un mūzika mūs ir pulcējusi gada vistumšākajā un dažkārt arī vissaspringtākajā laikā. Tā ir Gaismas svinēšana kopā ar tiem, kam gara gaisma nesama mūsu zemē. Dievkalpojums ir jau pāraudzis savas sākotnējās robežas, un, VMC izauklēts, tas allaž ir notikums plašākai Latvijas kultūras sabiedrībai. "Gaisma spīd tumsībā, bet tumsība to neuzņēma... Bet, cik Viņu uzņēma, tiem Viņš deva varu kļūt par Dieva bērniem" (Jāņa evaņģēlijs 1.nodaļa) - tā domā Elijs Godiņš, Rīgas Doma dekāns.

 

Gaismas dievkalpojumu muzikāli bagātinās Tatjana Ostrovska (vijole), saksofonists Oskars Petrauskis (paredzēts), Inta Godiņa (soprāns), Jānis Apeinis (baritons) un Larisa Bulava (ērģeles).

 

Gaismas dievkalpojumā piedalīties esam aicinājuši Izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli, Latvijas institūta direktori Karinu Pētersoni, Nacionālās bibliotēkas direktoru Andri Vilku, Vācijas vēstnieku Dr.Klausu Burkhartu un Krievijas vēstnieku Aleksandru Vešņakovu.

 

Lūgšanas un Psalmu lasījumi skanēs latviešu, angļu, vācu un krievu valodā.

 

Šis īpašais Gaismas dievkalpojums notiks jau divpadsmito gadu.

 

Aicināts ikviens!

Ziņu sagatavoja:
Silvija Kārkliņa
Valodu mācību centra direktore
Tālr.: 29299406