Romāns "Troņu spēle" beidzot nonācis pārdošanā grāmatnīcās un lielveikalos visā Latvijā un jau pēc pirmās nedēļas iekļuvis lielāko grāmatu tirgotāju "Jānis Roze" un "Valters un Rapa" visvairāk pirkto grāmatu sarakstos.

Prieks, ka arī Latvijas lasītāji novērtē izcilu pasaules literatūru, un pazīst grāmatu, kas vairāk nekā gadu bijusi starp visvairāk pirktajām gan ASV, gan Lielbritānijā, Vācijā, Francijā, Itālijā, Igaunijā u.c.


Darbu pie grāmatas "Troņu spēle" Džordžs Mārtins sācis 1991.gadā. Šis darbs aizsāka episko fantāzijas sāgu "Dziesma par ledu un uguni". Kopumā tā ieplānota septiņu romānu apjomā. Pirmais romāns "Troņu spēle" pirmpublicējumu piedzīvoja 1996.gadā. Tas saņēma Loctus Award, Nebula Award un World Fantasy Award balvas. Kopš pirmā romāna iznākšanas, visas "Dziesma par ledu un uguni" grāmatas saņēmušas gan kritiķu, gan lasītāju atzinību un mīlestību, tās bijušas The New York Times, The Wall Street Journal u.c. bestselleru sarakstu augšgalā un saņēmušas balvas un nominācijas ietekmīgos literārajos konkursos.


"Dziesma par ledu un uguni" jaunākais romāns A Dance with Dragon iznāca 2011. gada jūlijā un uzreiz kļuva par bestselleru gan ASV, gan Eiropā, tas ierindojās New York Times, Amazon.com, Publishers Weekly, USA Today un citu pasaules ietekmīgāko visvairāk pārdoto grāmatu sarakstos. Džordža Mārtina ASV izdevēja HarperCollins galvenā redaktore D. Džonsone Eiropas vadošajam grāmatu tirgotāju izdevumam The Bookseller šī gada vasarā paziņoja: "Pārdošanas rezultāti ir astronomiski. Neko tādu neesam pieredzējuši kopš "Gredzenu pavēlnieka"."


2011. gadā telekompānija HBO laidusi klajā romānu sērijas "Dziesma par ledu un uguni" pirmā romāna "Troņu spēle" ekranizāciju, kas saņēmusi ārkārtīgi augstu skatītāju un kritiķu novērtējumu, arī pats Džordžs Mārtins piedalījies filmas scenārija rakstīšanā. Televīzijas seriāla otrā sezona, kas ir romānu sērijas otrās grāmatas A Clash of Kings ekranizācija tiek gaidīta 2012. gada aprīlī. Sociālajā tīklā Facebook filma pulcējusi vairāk nekā 1,5 miljonus sekotāju.


Pārdošanā pieejamas arī pēc romāna "Troņu spēle" motīviem veidotas tāda paša nosaukuma kāršu spēles, galda spēles un datorspēles.

Ziņu sagatavoja:
Santa Svaza

Tagi: Jaunākie izdevumi, Džordžs Mārtins