Apgāds "Mansards" klajā laidis latviešu žurnālista un literāta Uģa Segliņa pirmo prozas grāmatu "Lieso laiku laimes formulas".

"Lieso laiku laimes formulas" ir dienasgrāmata, kas atspoguļo autora redzēto un pamanīto vakar un šodien, turklāt tepat blakus. Ikdienišķās lietās un notikumos viņš rod trāpīgus secinājumus un filozofiskus vispārinājumus, portretējot arī "liesos laikus" kā īpašu laikposmu 21. gadsimta sākuma Latvijā.


"Skatoties caur savām brillēm, var redzēt sevi atspīdam otra brillēs. Aktualizējas vairāki teicieni, kas daudz ko citu padara par mums pašiem. Parādi, kas ir tavi draugi, un es pateikšu, kas esi tu pats. Mēs esam tas, ko esam redzējuši, izlasījuši, apēduši... Citi latvieši padara mūs par latviešiem. Mūsu mīlestība pret tuvākiem parāda, kā mēs mīlam sevi pašus. Citi man pasaka, kāds es esmu. Bieži gribas iesaukties: nu, ko citi var zināt? Bet – manī citi ierauga sevi. Spogulis, izrādās, ir izgudrots krietni pirms tam, kad ir izgudrots spogulis," raksta autors 12. oktobrī, otrdienā.


Uģis Segliņš astoņdesmitajos gados veidojis TV portretraidījumus par Dinu Kupli, Ņinu Leimani, Māru Zālīti, Baņutu Rubesu, Leldi Stumbri, Veroniku Strēlerti, Mārtiņu Zīvertu un raidījumu ciklu "Oriģināldramaturģija". Deviņdesmitajos gados rakstījis scenārijus LTV raidījumam "Miedziņš nāk!" un animācijas filmu sērijām "Seserija" un "Fantadroms", kā arī veidojis autorraidījumu ciklus "Uznāciens" TV3 un "Trešais zvans" radio "Skonto". Kopā ar režisori Svetlanu Rudzīti bijis scenārists LTV izklaides raidījumiem "Jarānšovs", "Paulvīzija", "Zvaigžņu kari". 20 gadus strādājis par Dailes teātra literārās daļas vadītāju. Tulkojis lugas no angļu un krievu valodas (to skaitā: K. Ludvigs "Aizdodiet man tenoru", R. Kūnijs, Dž. Čepmens "Ne šobrīd, sirsniņ!",  A. Ostrovskis "Vēlā mīla", I. Turgeņevs "Liekēdis", Dž. Ortons "Ķersim ķertos", N. Raits "Vinsents Brikstonā", M. Makdona "Spilvencilvēks", M. Makdona "Līnenas skaistumkaraliene", R. Moems "Kalpotājs", A. Eikborns "Ko tik mēs nedarām mīlestības dēļ!" u.c.) Šobrīd – lektors RSEBAA bakalaura studiju programmā "Audiovizuālā mediju māksla". Rakstījis stāstus, dziesmu tekstus un dzejoļus.


Grāmatas atvēršana notiks otrdien, 20. decembrī plkst. 18.00 "Satori" telpā Dzirnavu ielā 84, k/2 (Berga bazārā).

Ziņu sagatavoja:
SIA "Apgāds Mansards"
Tālr.: 29174515
www.apgadsmansards.lv