2011. gada 11. decembrī "Club Kino" telpās ar piecu autoru lasījumiem un laureātu paziņošanu noslēdzās festivāls "Prozas lasījumi", kas šogad notika no 8.decembra līdz 11.decembrim un piecos pasākumos ar iepriekš nepublicētu vai nelasītu prozas darbu lasījumiem pulcēja 29 autorus.

Festivāla dalībnieku darbus un to lasījumus vērtējas divas žūrijas - galvenā (literatūrzinātniece Ieva Kalniņa, dzejniece Liāna Langa, literatūrzinātniece Maija Burima, tulkotāja Gita Grīnberga un žurnālists Māris Zanders) un alternatīvā (Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas studenti).


Galvenās žūrijas balvas - literatūras žurnāla "Latvju Teksti" 2012. gada abonementu- saņēma Aurora Rubinshtein par atklāšanas pasākumā nolasīto darbu "Meklēju rakstnieku ar zilām acīm", Sabīne Košeļeva par Prozas pēcpusdienā lasīto fragmentu no prozas darba "Rīga - Maskava" un Miķelis Marnauza par Prozas pēcpusdienā atraktīvi nolasītajiem īsstāstiem "Vectēva darbīgā diena" un "Īsts pusmūža vecis" (no stāstu cikla "Ģimenes vīrieši jeb ābols no ābeles krīt patiešām tālu").


Savukārt Dace Rukšāne (par noslēguma pasākumā nolasīto stāstu "Skrējiens"), Inese Paklone (par Prozas brokastīs lasīto stāstu "Jūs nemīlat Brāmsu") un Māris Bērziņš (par noslēguma pasākumā nolasīto stāstu "Gūtenmorgens un Prozas lasījumi") varēs publicēt savus Prozas lasījumos lasītos darbus kādā no žurnāla "Latvju Teksti" 2012. gada numuriem.


Galveno balvu - publikāciju kādā no literatūras žurnāla "Latvju Teksti" 2012. gada numuriem, žurnāla "Latvju Teksti" abonementu 2012. gadam un 2 TB ārējo datora atmiņu jauno prozas darbu uzglabāšanai - ieguva Agnese Rutkēviča par Prozas brokastīs lasīto stāstu "Melnais uzvalks".


Alternatīvā žūrija piešķīra trīs simpātiju balvas - Ingai Ābelei par noslēguma pasākumā lasīto stāstu "Malda", Ingai Žoludei par Prozas brokastīs nolasīto stāstu "Sarkanie bērni: hronika" un Andrai Manfeldei par Prozas vakarā nolasīto fragmentu no romāna "Dzimtenīte".


Valodu uzņēmums "Skrivanek Baltic" savu simpātiju balvu - dāvanu karti 120 latu vērtībā svešvalodas apguvei - pasniedza Mārītei Stalidzānei, "Literārās Akadēmijas" jaunajai autorei.


Festivālu "Prozas lasījumi" organizēja Latvijas Literatūras centrs. Finansiāli atbalstīja Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde. Atbalstītāji: valodu uzņēmums "Skrivanek Baltic", žurnāls "Latvju Teksti, "Acoustics", Ģertrūdes ielas teātris, kim? laikmetīgās mākslas centrs, 1/4 Satori telpa, Birojnīca, krogs "Andalūzijas Suns", KAFKA kafejnīca, restorāns "Kitchen", Club Kino, žurnāls "Rīgas Laiks", laikraksts "Diena", "Radio SWH", "Radio Naba", Latvijas Mākslas akadēmija.


Uz tikšanos festivālā "Prozas lasījumi 2012"!


Papildu informācija:
Latvijas Literatūras centrs

Pērses iela 14-8, Rīga, LV-1011

Tālr.: 67311021

E-pasts: centre@literature.lv

www.literature.lv

www.prozaslasijumi.lv

Ziņu sagatavoja:
Arita Gutāne
Latvijas Literatūras centra pārstāve

Tagi: Apbalvojumi, Prozas lasījumi 2011