Žurnāla "Latvju Teksti" literatūras sadaļā var lasīt fragmentu no Aivara Kļavja jaunā romāna "Ceļojošā cirka gūstekņi" un Arno Jundzes stāstu "Gardo vistiņu nedēļa", Andras Manfeldes dzejoļu kopu "Atkāpšanās ceļu tu bruģēji sniegā", Liānas Langas dzejoli "aizvakar sandrās mielojos ar jūras ķemmītēm".

Tāpat lasiet jaunā autora Artūra Lūša dzejoļus un meksikāņu dzejnieka, Nobela prēmijas laureāta literatūrā Oktāvio Pasa (1914-1998) darbus Leona Brieža atdzejojumā.


Šajā žurnāla numurā publicētas divas intervijas: Ilzes Jansones saruna ar rakstnieci Ingu Žoludi, kas šā gada rudenī par grāmatu "Mierinājums Ādama kokam" saņēma Eiropas Savienības Literatūras balvu, kā arī Ingas Žoludes sarunu ar poļu rakstnieku Janušu Leonu Višņevski.


Rakstu sadaļā publicēta Jura Zvirgzdiņa eseja "Varoņus meklējot" un Ievas Lešinskas sagatavotā plašā publikācija, kas iepazīstina ar viņas tēvu KGB un CIP dubultaģentu Imantu Lešinski. Žurnālā var lasīt fragmentu no viņa darba "Kalpības gadi" un 1998.gadā Ievas Lešinskas sagatavoto interviju ar Pēteri Zirnīti, kurā atklāti tiek runāts par Latvijas Kultūras sakaru komitejas ar tautiešiem ārzemēs darbību Latvijā, kā arī par tās centieniem sadarboties ar trimdas latviešiem.


Šajā žurnāla numurā publicētas 12 recenzijas par jaunākajām grāmatām. Par Gundegas Repšes sastādīto latviešu rakstnieču prozas kopkrājumu "Mēs. XX gadsimts" var lasīt gan Andas Baklānes, gan Inetas Lipšas recenzijas. Aivita Putniņa raksta par šā gada nozīmīgāko grāmatu - Ata Klimoviča "Personisko Latviju".


Kā parasti, žurnāla aktualitāšu nodaļā var lasīt anotācijas par Latvijā iznākušajām grāmatām, kā arī par latviešu autoru darbiem, kas publicēti citās valodās.


Aktuālajos materiālos - UNESCO konferences apaļais galdu par valodas jautājumiem ar rakstnieku, redaktoru, filozofu, skolotāju piedalīšanos un Ulda Bērziņa eseja "Viennakt pamēģiniet".


Žurnālu "Latvju Teksti" var iegādāties lielākajās grāmatnīcās, preses kioskos, veikalā-kafejnīcā "Upe" Vaļņu ielā 26, galerijā "Istaba" K.Barona ielā 31a (cena Ls 1,50), kā arī abonēt Latvijas Pastā (www.pasts.lv), abonēšanas centrā "Diena" (www.acd.lv) un Latvijas Literatūras centra mājaslapā (www.literature.lv).

 

2012. gadā paredzēti četri žurnāla numuri.


Papildu informācija:

Pērses iela 14-8, Rīga, LV-1011

e-pasts: centre@literature.lv

tālr.: 67311021

fakss: 67311024

Ziņu sagatavoja:
Latvijas Literatūras centrs