Izdevniecības "Liels un mazs" jaunā, jautrā grāmatiņa – dzejnieces Ineses Zanderes un mākslinieces Ūnas Laukmanes "Dieguburti" dodas palīgā bērniem, kas sāk iepazīt burtus.

Grāmatiņa līdzinās burtu bērnudārzam, jo burti tajā sadalīti dzejnieces izgudrotās "grupiņās", kas kopā spēlējas pantos un ilustrācijās, vingro un iet rotaļās. Katram burtu cilvēciņam pieder savs skaitāmpants, kurā labi saredzams viņa burts un sadzirdama atbilstošā skaņa.

 

Savs pants ir arī katrai grupiņai, kam dzejniece devusi burtu izskatam atbilstošus nosaukumus – Vēderiņi, Kumpīši, Cekuliņi, Cepuriņi, Grābeklīši, Sētiņas, Ļipaiņi, Puļķīši un Luņķīši. Turklāt katra burtu grupiņa bērniem māca vingrojumu, kas ļauj izkustēties un padraiskoties. Lasītājs pats var izdomāt, kurai grupiņai piederīgs viņa vārds un uzvārds. "Mani burti ir tievais, taisnais I un līkumā izlocītais Z, tāpēc šajā bērnudārzā es esmu Puļķītis Luņķītis," paskaidro autore.

 

Dzejnieces vēlmi izgudrot jaunu pantu ābecīti pirms vairākiem gadiem iedvesmoja mākslinieces Ūnas Laukmanes darbs – burtu cilvēciņi. Šis tekstila bilžu alfabēts tapa Rīgas Doma kora skolas pirmklasniekiem. Grāmatā burtu cilvēciņi papildināti ar vairākām jaunām ilustrācijām, bet noslēgumā aprakstīta kustību rotaļa, kuru var izmantot alfabēta apgūšanai.

 

Grāmatas izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Grāmatas "Dieguburti" atvēršana notiks 10. decembrī pulksten 14.00 Kalnciema ielas kvartāla tirdziņā, kur "Liels un mazs" un animācijas studija "AtomArt" prezentēs arī sadarbībā tapušo filmu un bilžu grāmatu par Lupatiņiem – stāstus par četriem maziem audumu bērniņiem un Kaķi.


Sekot izdevniecības jaunumiem var sociālajā tīklā twitter.com -  https://twitter.com/lielsunmazs

Ziņu sagatavoja:
Zane Jauja
"Liels un mazs" kopvede
Tālr.: 67282133; 29792178
www.lielsmazs.lv

Tagi: Bērnu grāmatas, Inese Zandere, Jaunākie izdevumi, Ūna Laukmane