2011. gada 15. decembrī plkst.14.00 Krišjāņa Barona muzejā (Rīgā, K.Barona ielā 3-5) notiks mākslinieces Ivetas Vecenānes bērnu klausāmgrāmatas "Vectētiņš Antontiņš un mēs" atvēršanas svētki.


2009. gadā izdevniecībā "Liels un mazs" nāca klajā Ivetas Vecenānes uzrakstītā un ilustrētā grāmata "Vectētiņš Antontiņš un mēs". Pirmā šī cikla grāmata "Mans vectētiņš Antontiņš" iznāca 1999. gadā.


"Grāmata ir aizraujoša kā laukos pavadīta vasara. Dzīvē ne katram bērnam ir lauku mājas skaista Latgales ezera krastā, kur kopā ar vecmāmiņu un vectētiņu mīt govs, zirgs, suņi, kaķi un vistas, kur ar laivu var doties makšķerēt, bet ratos braukt pēc meža zemenītēm. Grāmatā pie lauku dzīves un draudzīgas dzimtas siltuma tiek katrs lasītājs. Dzīves gudrība, dabas un tradīciju izjūta stāstos par reālas mūsdienu Latgales sētas notikumiem iet roku rokā ar jokiem un nedienām, ko ap sevi saceļ allaž nemierīgais vectētiņš Antontiņš. Maziem pilsētniekiem grāmata vienlaikus būs arī lauku dzīves enciklopēdija, kas paplašinās viņu redzesloku, parādot, kāds pienam sakars ar govi, darbam ar mīlestību un ikdienai ar svētkiem," - tā grāmatu raksturojuši tās izdevēji.


Bet pati autore teikusi tā: "Dzīvei krāsu piešķir neparasti cilvēki - dzīves mākslinieki. Tāds ir mūsu vectētiņš Antontiņš. Neviens viņa dzīves sprīdis nav garlaicīgs ne pašam, ne mums - mājiniekiem, un jo īpaši vecmāmiņai. Uz jautrāku dzīves mirkli viņš nav īpaši skubināms."


Tikko tapušās klausāmgrāmatas atvēršana iecerēta kā jautra dzīves notikumu izspēle. Tiksimies ar grāmatas autori Ivetu Vecenāni. Atvēršanas svētku dalībnieki varēs piedalīties radošajā darbnīcā, aizsākot veidot savu ģimenes albumu.


Klausāmgrāmatas izdošanu atbalsta Jānis Jenzis.


Papildu informācija:

Tālr.: 67284265

E-pasts: barons@memorialiemuzeji.lv