Lāčplēša dienā Latviešu valodas aģentūra laidusi klajā grāmatu "Ko, Latvija, Tev varu dot?", kurā apkopoti 2010. gada konkursa labākie skolēnu literāro darbu fragmenti un zīmējumi.

Aicinot jauno paaudzi būt līdzatbildīgiem par savu zemi un tautu, Latviešu valodas aģentūra 2010. gada Eiropas Valodu dienā izsludināja konkursus Latvijas skolu jaunatnei: 1.-4. klašu skolēni tika aicināti piedalīties zīmējumu konkursā "Mazs bij’ tēva novadiņš", bet 5.-12. klašu skolēni - literāro darbu konkursā "Ko, Latvija, Tev varu dot?".


Augstā brīvības cena, kādu Latvija ir maksājusi par savu valstisko neatkarību, aicina mūs nebūt vienaldzīgiem pret Latvijas likteni un apzināties savu lomu tā veidošanā.


Cik gan daudz skaistāka būtu mūsu zeme, skanīgāka latviešu valoda, vienotāka un stiprāka tauta, ja mēs katrs sev uzdotu šo jautājumu: ko labu es varu izdarīt Latvijai?


Kā liecina krājumā apkopotie vēstījumi, arī ar saviem mazajiem ikdienas darbiem, labajām domām un cerībām uz sapņu piepildījumu mēs varam padarīt savu tēvzemi skaistāku un laimīgāku.

 

Lai mūsu domas un darbi atmirdz kā zelts Latvijas zvaigznēs!


Grāmatu iespējams iegādāties Latviešu valodas aģentūrā un drīzumā arī grāmatu tirdzniecības vietās.


Atgādinām, ka līdz 12. decembrim skolēni vēl var piedalīties radošo darbu konkursā "Starp tevi un mani ir valoda". Konkursa nolikums atrodams Latviešu valodas aģentūras mājaslapā www.valoda.lv.


Latviešu valodas aģentūra izveidota 2009. gada 1.jūlijā, apvienojot Valsts valodas aģentūru un Latviešu valodas apguves valsts aģentūru, un tās mērķis ir nostiprināt latviešu valodas - Latvijas Republikas valsts valodas un Eiropas Savienības oficiālās valodas - statusu un sekmēt ilgtspējīgu attīstību.

Ziņu sagatavoja:
Velga Līcīte
Latviešu valodas aģentūras pārstāve
Tālr.: 67201684
www.valoda.lv