Saskaņā ar informāciju, kas iegūta, izmantojot uzraudzības un ātrās reaģēšanas uz apdraudējumiem mākoņsistēmu Kaspersky Security Network, Latvijā vidēji dienā vairāk nekā 200 000 reižu nostrādā "Vecāku kontroles" funkcija, kuru vecāki ir aktivizē, lai pasargātu bērnus no nevēlama satura internetā.

Latvijā visbiežāk "Vecāku kontroli" iedarbina mēģinājumi veikt maksājumus ar kredītkarti (aptuveni 84 tūkstošus reižu dienā), kā arī mēģinājumi apmeklēt mājaslapas ar "pieaugušo" saturu (gandrīz 78 tūkstoši nostrāžu dienā).


"Sociālā inženierija, ko kibernoziedznieki izmanto lietotāju ievilināšanai kaitīgās mājaslapās, kopā ar jaunajiem lietotājiem raksturīgo ziņkārību rada labvēlīgu augsni zaudējumu radīšanai visai ģimenei. Piemēram, bērns var izplatīt personisko informāciju, izmantot kredītkarti pakalpojumu apmaksai viltotā mājaslapā vai saskarties ar pornogrāfisku vai agresīvu saturu. Ar Kaspersky Internet Security 2012 vecāki var ne vien aizsargāt datoru no jaunākajiem interneta apdraudējumiem, bet arī norobežot bērnu no nevēlamiem resursiem. Tomēr nevajag aizmirst, ka līdzās tehnoloģiju izmantošanai ir vajadzīgas sarunas ar bērnu, kurās svarīgi ieaudzināt viņā interneta izmantošanas kultūru," atzīmē Kaspersky Lab rīkotājdirektors Baltijas valstīs Andis Šteinmanis.


Lai aizsargātu bērnus un pusaudžus no riskiem, kas ir saistīti ar uzturēšanos internetā, Kaspersky Lab antivīrusu risinājumā Kaspersky Internet Security 2012 ir ieviesta "Vecāku kontroles" funkcija, kas ļauj kontrolēt bērna datora un interneta lietošanas ilgumu, noteiktu programmatūru palaišanu, ierobežot datņu lejupielādi no interneta, kā arī uzraudzīt saziņu sociālajos tīklos. Turklāt "Vecāku kontrole" ļauj iepazīties ar statistikas pārskatiem par bērna veiktajām darbībām ar datoru. Risinājumā Kaspersky Internet Security 2012 "Vecāku kontroles" funkcija ir pielāgota Latvijas interneta telpai, spējot konstatēt vietējos nevēlamos resursus.


Visi, kas līdz 13. novembrim aizpildīs īsu anketu mājaslapā www.vecakukontrole.lv, piedalīsies izlozē, kurā var vinnēt vienu no desmit Kaspersky Internet Security 2012 gada licencēm ar "Vecāku kontroles" funkciju, lai garantētu pilnīgu drošību internetā visai ģimenei.


Par Kaspersky Internet Security 2012

Kaspersky Internet Security 2012 nodrošina optimālu aizsardzības līmeni visu ģimenes locekļu darbam ar datoru. Apvienojot tradicionālās antivīrusu tehnoloģijas, kas ir īstenotas datorā, un "aizsardzību no mākoņa", inovatīvā hibrīdtehnoloģija nodrošina vispusīgu aizsardzību, kā arī ļoti ātru reakciju uz jaunām kaitīgajām programmatūrām. Pašlaik šāds hibrīds ir vislabākais veids aizsardzībai no apdraudējumiem gan tiešsaistes, gan bezsaistes režīmā, kad nav izveidots datora savienojums ar internetu un to var inficēt, piemēram, no USB atmiņas kartes. Antivīrusu izstrādājums Kaspersky Internet Security 2012 ir pieejams gan krievu, gan latviešu valodā, kā arī Latvijā lietotājiem ir pieejamas bezmaksas konsultācijas un tehniskais atbalsts, tostarp arī par "Vecāku kontroles" funkcijas izmantošanu.


Papildu informācija:

www.vecakukontrole.lv

www.kaspersky.lv

Tālr.: 26183386

E-pasts: olga@olsen.lv

Ziņu sagatavoja:
Olga Kazaka
"Kaspersky Lab" sabiedrisko attiecību konsultante Latvijā

Tagi: Informācijas tehnoloģijas, Drošība internetā, Interneta izmantošana, Kaspersky Internet Security