Apgāds Zvaigzne ABC gandrīz vienlaikus laiž klajā trīs jaunu latviešu rakstnieču romānus, kas rakstīti fantastikas žanrā un vēsta par mūsu planētas nākotni jau citā – digitālajā laikmetā.

Lauras Dreižes romāns "Laimes monitorings", Ilzes Eņģeles romāns "Septiņdesmit piecas dienas" un Ellenas R. Landaras romāns "Digitālo neaizmirstulīšu lauks". Abām pēdējām autorēm šie ir debijas romāni, bet Laura Dreiže jau izpelnījusies lasītāju ievērību gan ar 2010. gadā iznākušo klasiskās fantāzijas darbu "Pūķa dziesma", gan paranormal romance žanrā tapušo romānu "Nepabeigtais skūpsts" (2011).


Visas trīs autores guva iespēju publicēt savus darbus, izpelnoties atzinību Apgāda Zvaigzne ABC ik gadus rīkotajā latviešu bērnu un jaunatnes oriģinālliteratūras konkursā "Zvaigznes grāmata" – Lauras Dreižes darbs tajā saņēma galveno balvu savā grupā, bet Ilzes Eņģeles un Ellenas R. Landaras darbi – veicināšanas prēmijas. Interesanti ir vērot, ka šie darbi, lai gan tapuši neatkarīgi cits no cita un atšķirīgi sižeta un tēlu ziņā, tomēr ir līdzīgas ievirzes – visas autores rotaļājas ar ideju par to, kāda būs planētas nākotne aptuveni pēc simt gadiem un kāda būs cilvēka, viņu līdzaudža, vieta šajā pasaulē. Romāni piedāvā trīs dažādas vīzijas par potenciālo nākotni: lielpilsētu drūzma, arvien straujāks tehnoloģiskais progress, virtuālā pasaule rokas stiepiena attālumā, auksts aprēķins un varas iestāžu kontrole pār iedzīvotāju prātiem... Tomēr arī nākotnes pilsētās plaukst īsta draudzība un mīlestība, risinās aizraujoši piedzīvojumi, un lasītājs atkal no jauna saprot – nākotnes mainīšana ir vien pašu rokās. Trīs jaunie romāni ir interesants un vērtīgs pienesums latviešu valodā pagaidām vēl visai trūcīgajā oriģinālās zinātniskās fantastikas žanra "lauciņā".


Apgāds Zvaigzne ABC aicina visus interesentus uz Lauras Dreižes romāna "Laimes monitorings", Ilzes Eņģeles romāna "Septiņdesmit piecas dienas" un Ellenas R. Landaras romāna "Digitālo neaizmirstulīšu lauks" prezentāciju un diskusiju par fantastikas žanru otrdien, 8. novembrī plkst. 16.00 Zvaigznes grāmatnīcā Rīgā, K. Valdemāra ielā 6.

Ziņu sagatavoja:
Apgāda Zvaigzne ABC
Reklāmas daļa

Tagi: Grāmatu atvēršana, Laura Dreiže, Ilze Eņģele, Ellena R. Landara