2011. gada 21. oktobrī plkst.16.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) notiks Elitas Pētersones grāmatas "Ritums. Būvnieks un gleznotājs", kuru izdevis apgāds "Mansards", atvēršana, kā arī Jāņa Rituma gleznu izstādes atklāšana.

Jāņa Rituma dzīves atainojums labāk par jebkuru vēstures grāmatu parāda kara laika pārdzīvojumus, daudzu latviešu spēku un izturību pārvarot grūtības.


Jānis Ritums vienmēr ir uzsvēris, ka galvenais katra cilvēka dzīves kapitāls ir zināšanas, kuras arī pats nemitīgi apguvis, studējot vairākās augstskolās un dzīvojot pēc devīzes "Mūžu dzīvo, mūžu mācies".


Jānis devis cilvēkiem iespēju iepazīt skaistas lietas, apbrīnot savu celtņu un gleznu pamatīgumu un krāšņumu. Cilvēki pārāk maz novērtē skaistu lietu nozīmi savās attiecībās, jo pārsvarā mūsu smalkās enerģijas tiek piesātinātas ar negācijām. Ar savām gleznām un to regulāru izstādīšanu gleznotājs Jānis Ritums cenšas mazināt šo negatīvismu.


Grāmatas beigās ir vārdi: "Latvija nav uzgleznojama. Bildē nevar iekrāsot priežu smaržu un jūras smaržu. To var tikai dziļi, dziļi ieelpot un noglabāt dziļi dvēselē."


Izstāde būs skatāma līdz 2011. gada 28. novembrim

Ziņu sagatavoja:
Inta Šmitiņa
Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas pārstāve

Tagi: Izstādes, Grāmatu atvēršana