Latviešu rakstnieks Juris Zvirgzdiņš nominēts zviedru bērnu literatūras rakstnieces Astridas Lindgrēnes piemiņas balvai, liecina "The Astrid Lindgren Memorial Award" (ALMA) mājaslapā publicētā informācija.

Zvirgzdiņš ir viens no 184 literātiem, ilustratoriem un ar bērnu literatūru saistītām personām un organizācijām no 66 pasaules valstīm, kurus attiecīgo valstu organizācijas ir izvirzījušas piecus miljonus kronu jeb aptuveni 385 000 latu vērtajai balvai.
 
No kaimiņu Baltijas valstīm nominēti četri igauņi - rakstnieks Andruss Kivirehks, ilustratore Regīna Luka-Tompere, kā arī rakstnieces Aino Pervika un Lēlo Tungala. Luka-Tompere, Pervika un Tungala bija nominētas arī pērn, kad prestižo balvu ieguva austrāliešu rakstnieks un ilustrators Šons Tans.


"Ir ļoti patīkami, ka nominēto kandidātu un to pārstāvēto valstu skaits turpina augt,"
atzina žūrijas priekšsēdētājs Larijs Lemperts. "Žūrija ir entuziasma pilna veikt šo satraucošo un grūto uzdevumu, izsverot tik daudzu kvalificētu kandidātu darbus."

Balvas saņēmēju paziņos Lindgrēnes dzimtajā Vimerbijas pilsētā 2012. gada 20. martā.

 

ALMA ir naudas izteiksmē lielākā balva pasaulē, kas tiek piešķirta par mūža devumu bērnu un jauniešu literatūras jomā rakstniekiem, grāmatu ilustratoriem, pasaku teicējiem un tiem, kuru nopelnus aktīvas lasīšanas popularizēšanā atzinusi ekspertu komisija.

Ziņu sagatavoja:
© LETA