Kultūras ministrijas (KM) rīkotajā ideju konkursā par Radošā kvartāla Miera ielā attīstību pirmo vietu ieguvis projekts "Stacija", kuras autori ir Oļegs Ņikitins, Liene Kuplā, Fions Dobins, Nataļja Doždeva un Aleksejs Birjukovs.

Lai izstrādātu ilgtspējīgu Radošā kvartāla attīstības plānu, Kultūras ministrija organizēs darba grupu, kurā būs visi četri konkursa laureāti, kā arī aicināti tiks pārstāvji no visām pārējām konkursu dalībnieku radošajām grupām.


Konkursā piešķirtas trīs otrās vietas: projekta "Izdzīvošnas laboratorija" autoru grupai Sandrai Muižniecei, Asnatei Bočkis, Ilgvaram Gravniekam. Tāpat 2.vietu piešķīra projektam "Nemiernīca" - Kristapam Gulbim un Ilze Miķelsonei, kuru idejas priekšlikumu izstrādāja biedrība "Pilsoniskās iniciatīvas centrs" un SIA "Taktila" sadarbībā ar biedrību "Lauska", biedrību "Karogs", biedrību "Papardes zieds" un Solvitu Rūju. 2.vietu ieguva arī projekta "Maikapara fabrika" izstrādātāji SIA "Pakalpojumu dizains" - Mantens Devrīnts (Manten Devriendt), Liene Jākobsone, Emīls Rode. Ideju konkursa balvu fonds ir 7000 latu: uzvarētājs saņem 2 500 latu, prēmija katram otrās vietas ieguvējam ir 1 500 latu.


Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte norāda, ka Radošais kvartāls Miera ielā būs vieta kultūras un radošo industriju sinerģijai, kā arī atbalsta un izglītības cents radošo industriju pārstāvjiem no visas Latvijas. "Tāpat Radošais kvartāls nepieciešams, lai attīstītu sadarbību ar pārējiem radošo industriju centriem Ziemeļeiropā. Radošās industrijas ir gan svarīga nozare Latvijas ekonomikai, gan viena no prioritātēm Eiropas Savienības nākamā plānošanas perioda," norāda kultūras ministre. Radošā kvartāla attīstībai tiks veidota uzraudzības padome no KM, Ekonomikas ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, VAS "Valsts nekustamie īpašumi" un augstskolu pārstāvjiem, piesaistīs konsultantus no citiem Eiropas radošo industriju centriem, lai palīdzētu izstrādāt ilgtspējīgu Radošā kvartāla apsaimniekošanas vīziju.


Kopumā konkursā tika iesniegti 12 pieteikumi, kuru izstrādātās vizuālās vīzijas ikviens interesents no pirmdienas līdz 1.novembrim varēs apskatīt tirdzniecības centrā Galleria Riga Dzirnavu ielā. Pēc tam mēnesi darbi tiks izstādīti Latvijas Mākslas akadēmijā.


Kvartālu paredzēts attīstīt kā daudzfunkcionālu un inovatīvu kultūras un radošo industriju pārstāvju mājvietu, radošās uzņēmējdarbības telpu, kultūras un radošās izglītības telpu, kā arī sabiedrībai kopumā atvērtu un pieejamu kultūras un radošuma telpu, tā pildot sociālu un dzīves kvalitāti uzlabojošu funkciju. Konkursā savu ideju varēja iesniegt jebkura juridiska vai fiziska persona vai to grupas.


Iesniegtās idejas izvērtēja žūrijas komisija, kuras priekšsēdētājs ir arhitekts Jānis Dripe. Žūrijas komisijas darbā piedalījās kultūras ministre Sarmīte Ēlerte, Kultūras ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa, Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra direktore Dace Melbārde, VAS "Valsts nekustamie īpašumi" valdes priekšsēdētājs Jānis Komisars un valdes locekle Inese Odiņa - Laizāne, nodibinājuma "Rīga 2014" vadītāja Diāna Čivle, un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora vietnieka p.i. Gvido Princis, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Eksporta veicināšanas nodaļas dizaina un radošās nozares projektu vadītāja Zane Biteniece un Valsts Kultūrkapitāla fonda direktora padomes priekšsēdētāja Gundega Laiviņa. Konkursa komisija darbu vērtēšanā pieaicināja ārvalstu ekspertus no Igaunijas Kultūras ministrijas, ar kuru izveidojusies cieša sadarbība radošo industriju jomā, gan konsultējās ar Latvijas ekspertiem.

Ziņu sagatavoja:
Andris Saulītis
Kultūras ministres preses sekretārs
Tālr.: 26473310

Tagi: Kultūra, Radošais kvartāls