Piektdien, 23. septembrī plkst. 17:00, Zinātnieku nakts ietvaros Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Bērnu literatūras centrā (Rīgā, Tērbatas ielā 75) norisināsies ķīmijai un alķīmijai veltīts pasākums "Aizraujošā alķīmija: teorija un prakse".

Pasākumā ikviens varēs vērot matēriju pārveidi klātienē īstu alķīmiķu paraugdemonstrējumos, kā arī uzzināt daudz jauna par alķīmijas vēsturi un būtību gan no alķīmiķu stāstītā, gan apskatot īpaši sagatavotos informatīvos materiālus.

Šogad Zinātnieku nakts galvenā tēma ir "Aizraujošā ķīmija" un arī Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) pēc Starptautiskās teorētiskās un praktiskās ķīmijas savienības (International Union of Pure and Applied Chemistry) iniciatīvas 2011. gadu ir pasludinājusi par Starptautisko ķīmijas gadu. Taču ķīmijas saknes meklējamas jau tālā pagātnē un arī aizraujošajā un mistikas apvītajā alķīmijā, kas visos laikos ir interesējusi visdažādāko uzskatu, profesiju un vecumu cilvēkus. Tomēr jāatzīst, ka vairumam tās būtība ir palikusi neskaidra un izpratne par to – virspusēja.

Tādēļ visu vecumu interesenti tiek aicināti iesākt Zinātnieku nakts aktivitātes Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un klātienē pārliecināties par alķīmijas spēku un lomu zinātnes attīstībā.

Ziņu sagatavoja:
Ieva Laizāne
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Izstāžu nodaļa
Tālr.: 67287459

Tagi: Zinātnieku nakts, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Ķīmija