LATVIJA: Google publiskojusi plašāku informāciju par attēlu vākšanu Latvijā, lai uzlabotu Google Maps Street View funkciju Google Maps pakalpojumā. Jau no 24.augusta, divu mēnešu laikā tiks fotografētas 15 Latvijas pilsētas. Google mašīnas fotografēs arī šo pilsētu savienojošās automaģistrāles, ceļus un apkaimes.

Pilnībā tiks fotografētas: Rīga, Sigulda, Cēsis, Valmiera, Jēkabpils, Rēzekne, Daugavpils, Ogre, Bauska, Jūrmala, Jelgava, Tukums, Liepāja, Ventspils un Kuldīga.

 

Google automašīnu braukšana pilsētās var ilgt līdz pat diviem mēnešiem, mazākās pilsētās vienu mēnesi. Google automašīnu braukšana notiks vienlaicīgi vairākās pilsētās Fotografēšanas periodi un laiki ir aptuveni, jo precīzu fotografēšanas grafika noteikšanu (laiku) ietekmē laika apstākļi un ceļu satiksme.


Papildus pilsētām Google Street View automašīnas fotografēs arī tūrisma apskates objektus, kurus iepriekš ieteikusi Tūrisma attīstības Valsts aģentūra (TAVA). Street View kartē tiks iekļauti tādi objekti kā Aglonas Bazilika, Gaujas Nacionālais parks, Rundāles pils, Turaidas muzejrezervāts un citi objekti.


Google iegulda ārkārtīgi daudz resursu, lai aizsargātu indivīdu privātumu, vienlaikus ļaujot visiem lietotājiem gūt labumu ar šīs funkcijas palīdzību. Visas kartē redzamās cilvēku sejas un automašīnu numuru zīmes tiek izpludinātas, lai aizsargātu personu privātumu. Pēc kartes publicēšanas ar "ziņot par kļūdu" funkciju, cilvēki varēs ziņot par attēliem, kas jāizpludina, aizpildot nelielu veidlapu ar precīziem to atrašanās parametriem.


Google fotouzņēmumu vākšanas plānus ir apspriedis ar Datu valsts Inspekciju (DVI) un iesniedzis visus nepieciešamos dokumentus DVI ir apstiprinājusi Google ieceri ievākt un publicēt Latvijas pilsētu fotogrāfijas kā daļu no "ielu skata" pakalpojuma.

 

Street View karte ir ļoti populāra funkcija Google Maps servisā, kur šādā veidā apskatāmas nu jau vairāk nekā 30 valstis visā pasaulē. Karte ļauj lietotājiem detalizēti izpētīt un orientēties kādā noteiktā pilsētā vai apkaimē ar panorāmas skata palīdzību. Šī funkcija ir pieejama arī tādās Google programmās kā Google Earth un Google Maps mobilo telefonu versijā.


Iegūtie fotoattēli tiks rūpīgi apstrādāti un savienoti. Šis tehnoloģiski sarežģītais process var aizņemt vairākus mēnešus. Pēc apstrādes bildes kā panorāmas skats būs pieejams Street View Google Maps kartē, konkrēts publicēšanas datums vēl nav zināms.


Vietās, kur Street View ir pieejams, "ielu skatu" varēs apskatīt, pietuvinot karti maksimāli tuvu ar pietuvināšanas funkciju vai ievelkot no kreisās kartes malas Google Maps oranžo "Pegman" ikonu vajadzīgajā vietā. Šādā veidā "ielas skatā" varēs apskatīt interesējošo restorānu vēl pirms esat ieradušies, plānot ceļojuma maršrutus, sarunāt tikšanās vietu vai pildīt ģeogrāfijas mājas darbus.


Nekustamā īpašuma pārdevēji un pircēji ar šīs funkcijas palīdzību var būtiski ietaupīt laiku un kartē jau iepriekš izpētīt izvēlētā īpašuma apkārtni. Tāpat varat izmantot šo karti, lai noskaidrotu braukšanas virzienus. Savukārt uzņēmēji un valsts iestādes šo karti var ievietot savā mājas lapā, tādējādi uzlabojot pakalpojumu sasniedzamību, piemēram, norādot tuvākās bibliotēkas, tuvāko pakalpojuma sniedzēju vai restorānu.


Ar tūrisma objektiem saistītiem uzņēmumiem, iestādēm un vietējām pašvaldībām ir iespēja nosūtīt ielūgumus StreetView komandai uz e-pastu streetview@regio.ee, lai iekļautu kādu īpaši svarīgu objektu vai vietu Street View kartē.


Lai iegūtu vairāk informācijas par Street View un tās izmantošanas iespējām, atpūtas vai uzņēmējdarbības nolūkos lūdzam apmeklēt: http://google.lv/streetview. Šajā adresē varēsiet sekot Street View automobiļiem un iepazīties ar braukšanas grafiku.


Piektdien, 26.augustā, plkst.15:00, Rīgas Rātslaukumā pretī Melngalvja namam, kur medijiem un to pārstāvjiem būs iespēja nofotografēt un nofilmēt Google Street View automašīnas, kuras jau no trešdienas ceļo pa Latvijas pilsētām.

 

Papildu informācija:

Inga Oliņa

Grayling konsultante Latvijā

tālr.+371 29696669

Inga.Olina@grayling.com

ingaolina@gmail.com

Ziņu sagatavoja:
Inga Oliņa
"Grayling" konsultante Latvijā

Tagi: Google, Google Maps Street View