Valmieras integrētajā bibliotēkā 2.septembrī notiks režisora Oļģerta Krodera grāmatas "Mēģinu būt atklāts" atvēršanas svētki. Par godu režisora 90. jubilejai apgāds "Zvaigzne ABC" atkārtoti izdod režisora autobiogrāfisko darbu ar Valmieras teātra direktores E. Sniedzes priekšvārdu un O. Krodera režijas darbu un lomu hroniku.

Oļģerta Krodera grāmata par viņa dzīvi pirmoreiz tika izdota 1993. gadā, bet šobrīd ir bibliogrāfisks retums. Par godu režisora 90. jubilejai apgāds "Zvaigzne ABC" atkārtoti izdod režisora autobiogrāfisko darbu ar Valmieras teātra direktores E. Sniedzes priekšvārdu un O. Krodera režijas darbu un lomu hroniku.


"Bez Krodera Latvijas teātris 20. un nu jau arī 21. gadsimtā nav iedomājams. Viņa dzīve bez Latvijas un teātra – arī. "Visu, ko esmu pieredzējis, kas man ticis likts priekšā, vienmēr esmu vērojis no malas. Pat Ziemeļos. Es jūtos, it kā spēlētu kādu lomu izrādē, līdz ar to man nav nekā traģiska, ko nožēlot. Es skatos izrādi." Un viņam diemžēl ir nācies būt klāt dažās lielākajās Latvijas 20. gadsimta izrādēs ("un man bija baigi interesanti", Kroders saka) – gan 1940. gada 17. jūnijā, kad Rīgā iebrauca padomju tanki, gan 1941. gada 14. jūnijā, kad viņam un viņa ģimenei četros no rīta stundas laikā bija jābūt gataviem nākamajiem savas dzīves gadiem prom no mājām. Kroders savām acīm ir pieredzējis gandrīz visu Latviju, jo ir tikai trīs gadus jaunāks par to." /Evita Sniedze/

 

O.Krodera grāmatas "Mēģinu būt atklāts" atvēršanas svētku programma:

 

 plkst.16.00 

Vidzemes Augstskolas Konferenču zāle, Cēsu ielā 4, Valmierā

Dokumentālās filmas "Piektais Hamlets" (2008) noskatīšanās, tikšanās ar filmas režisoru  Mārtiņu Eihi.

 plkst.17.30 Valmieras integrētā bibliotēka, II stāvs, Cēsu iela 4, Valmierā
Teātra zinātnieces, profesores Silvijas Radzobes priekšlasījums "Kroders un latviešu teātris"

 plkst.18.00   

 O. Krodera grāmatas "Mēģinu būt atklāts" atvēršanas svētki
  • Tikšanās ar grāmatas autoru, režisoru OĻĢERTU KRODERU
  • Piedalās grāmatas izdevēji Vija Kilbloka, apgāda "Zvaigzne ABC" valdes priekšsēdētāja un Valmieras drāmas teātra direktore Evita Sniedze
  • Fragmentus no grāmatas "Mēģinu būt atklāts" lasa Valmieras drāmas teātra aktieri Ieva Puķe un Ivo Martinsons
  • Svētku kliņģeris visiem O. Krodera grāmatas lasītājiem un sarīkojuma viesiem. Būs iespēja iegādāties grāmatu „Mēģinu būt atklāts” par zemāku cenu!

Tagi: grāmatas atvēršanas svētki, Oļģerts Kroders