Trešdien, 17. augustā, plkst.17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiks sarīkojums "Dziesma, dziedamā", kura tēma ir dziesmas loma Trešās Atmodas laikā un pēc tam.

Par kopīgas dziedāšanas nozīmi Trešās Atmodas laikā un turpmākajos gados stāstīs žurnāliste Elita Veidemane. Atmiņās par spilgtākajiem brīžiem Atmodas laika koncertos dalīsies mūziķi Ieva Akuratere un Arnis Miltiņš. Komponists un ansambļa Kolibri dalībnieks Imants Mežaraups atklās ārzemju latviešu dalību Latvijas dziesmotajā revolūcijā. 

 

Sarunā mēģināsim noskaidrot, kādi dziedātāji un kādas dziesmas simbolizē Trešās atmodas laiku, ko Latvijas cilvēkiem nozīmēja Čikāgas piecīši un citas ārzemju latviešu grupas, vai Atmodas laika dziesmas arī šodien saglabājušas savu nozīmi un kā mainījusies dziesmas loma sabiedrības apziņā. 

 

Sarīkojumu vadīs RMM projektu kuratore Ligita Ašme.

 

Sarīkojuma laikā (no plkst. 17:30 līdz 19:00) bērniem būs iespēja apskatīt izstādi Zvaigžņu tērpi un piedalīties muzeja nodarbībā Mans zvaigžņu tērps.

 

Ieejas maksa – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums). Maksa par bērnu nodarbību – Ls 1.

Ziņu sagatavoja:
Maija Treile
Rakstniecības un mūzikas muzejs
Tālr.: 67227782, 29631741

Tagi: Pasākumi