2011. gada 14. augustā no plkst. 12.00 līdz 16.00 Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Vidzemes sētā notiks pēdējais "Novadu dienu Rīgā" pasākums – Vidzemes diena. Tajā varēs piedzīvot gandrīz īstas kāzas pēc senām vidzemnieku ieražām.

Katrā novadā kāzu rituāls ir nedaudz atšķirīgs. Vidzemnieku kāzu godos būs iespēja redzēt precības, derības, izdevas, līgavas vešanu un sagaidīšanu, līdzināšanu, mičošanu, veltīšanu, apdziedāšanos un sadancošanu. Līgava un līgavainis, dižvedēji, vakaraiņi, panāksnieki, kūjnieki un citi kāzu norisēs iesaistītie būs Vidzemes folkloras ansambļu dalībnieki. 

 


Vidzemes dienā piedalīsies 17 Vidzemes folkloras kopas – Lēdurgas "Putni", Siguldas "Senleja", Vidrižu "Delve", Madonas "Vērtumnieki", Kokneses "Urgas", Valkas "Sudmaliņas" un "Nāburgi", Ogres "Artava", Dikļu "Endzelīte", Amatas "Ore", Rencēnu "Rota", Lejasciema "Smaržo siens", Jaunlaicenes "Putnis", Atašienes "Vīraksne", Salacgrīvas "Cielava", Saulkrastu "Dvīga", Jērcēnu "Mežābele" un Lizuma lauku kapela.

 


Kā jau "Novadu dienās Rīgā" ierasts, arī Vidzemes dienā amatnieki demonstrēs dažādas prasmes un darinājumus, ko varēs iegādāties Zaļajā tirdziņā. Būs iespēja nogaršot arī Ziemeļvidzemes un kaimiņu – igauņu tradicionālos ēdienus un dzērienus, kaņepju sviestu, ķirbju sulu, kā arī Lizuma saimnieču ceptās mājas kūkas.

 

 
"Novadu dienas Rīgā" rīko Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Pasākumu atbalsta: SIA "Piebalgas alus" un Vidzemes novadu pašvaldības.

 


Šogad notikuši jau četri "Novadu dienu Rīgā" pasākumi. Pavasarī rīdzinieki svinēja Ūsiņa dienu; latgalieši dziedāja Marijas dziesmas un rādīja pavasara darbus. Kurzemnieki ielīgoja Jāņus, savukārt zemgalieši jūlija nogalē godināja saimniekus un saimnieces.

Ziņu sagatavoja:
Inga Bika
Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67228985

Tagi: Kultūra, Novadu dienas