No vakardienas pirmo reizi Latvijā visiem interesentiem ir pieejama bezmaksas statistika par Latvijas interneta galvenajām tendencēm interneta vietnē www.ranking.lv latviešu valodā. To izstrādājis un uztur starptautiskais interneta izpētes uzņēmums Gemius SA, un tas ir Latvijā pirmais šāda veida informācijas avots latviešu valodā.

Ranking.lv ir paredzēts kā zināšanu avots tiem, kuri vēlas būt informēti par interneta attīstību un galvenajām tendencēm Latvijas interneta tirgū. Šajā interneta vietnē ir apskatāmi statistikas mērījumi, kuros apkopoti reitingi par populārākajiem interneta pārlūkiem, operētājsistēmām, meklētājprogrammām, mobilajām ierīcēm, no kurām tiek pārlūkotas interneta lapas, kā arī pieejama statistika par valstīm, no kurām interneta lietotāji apmeklē Latvijas interneta vietnes, kā arī dažāda statistika par datoru tehniskajiem uzstādījumiem.
 
Šāda veida statistika ne tikai palīdz orientēties interneta vidē, tā ļauj vērot un spriest par dažādu interneta tendenču attīstību laika gaitā, jo statistika ir pieejama jau no 2007. gada un dati tiek regulāri atjaunināti katru nedēļu. Tāpat ir iespējams salīdzināt interneta tendences ar citu valstu reitingiem, kurās tiek veikts pētījums, - Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Ukrainā, Horvātijā, Bulgārijā, Slovēnijā, Slovākijā, Bosnijā-Hercegovinā, Krievijā, Ungārijā un Čehijas Republikā.

 

"Ranking.lv ir resurss, kas ne tikai no tehniskās puses parāda to, kā tiek lietots internets Latvijā, tas arī dod iespēju salīdzināt savus interneta lietošanas paradumus ar vairāk nekā desmit citu valstu interneta lietošanas paradumiem. Bieži vien rezultāti starp valstīm krasi atšķiras pat kaimiņvalstīs, kas liecina, ka internets katrā valstī tiek lietots dažādi. Arī plānojot dažādas aktivitātes internetā ārpus Latvijas, tas var būt noderīgs gids," stāsta Gemius Latvija vadītājs Kaspars Driķis.

 

Ranking.lv publicētos datus iegūst no gemiusTraffic pētījuma, ko veic Gemius SA. GemiusTraffic pētījums sniedz informāciju par interneta lietotāju darbības paradumiem interneta vietnē un to datoru tehniskajiem parametriem. Datus vāc, izmantojot skaitīšanas kodus, kas ievietoti pētījumā iekļauto interneta vietņu pirmkodos.

Ziņu sagatavoja:
© TVNET

Tagi: Internets, Interneta lietošanas paradumi