Pie lasītājiem ir nonācis kulta romāna "Ēd, lūdzies, mīli" turpinājums – Elizabetes Gilbertas autobiogrāfiskais darbs "Saistības".

2006. gadā izcili prasmīgā žurnāliste Elizabete Gilberta saraksta atmiņu grāmatu "Ēd, lūdzies, mīli" un iegūst popularitāti visā pasaulē. Autobiogrāfiskais romāns tiek izdots vairāk nekā trīsdesmit valodās un iegūst kulta romāna statusu. Arī Latvijā romāns "Ēd, lūdzies, mīli" ir visvairāk pirktā grāmata 2010. gadā. Pēc romāna motīviem uzņemta arī tāda paša nosaukuma filma ar Džūliju Robertsu galvenajā lomā.

 

Sava autobiogrāfiskā bestsellera "Ēd, lūdzies, mīli" nobeigumā Elizabete Gilberta iemīlējās Felipē, brazīliešu izcelsmes Austrālijas pilsonī, kas viņu iepazīšanās brīdī dzīvoja Indonēzijā. Mīlētāji apmetās Amerikā un zvērēja viens otram mūžīgu uzticību. Tomēr viņi zvērēja arī kaut ko citu: nekad un nekādos apstākļos nestāties oficiālā laulībā. Tad kādu dienu iejaucās liktenis ASV valdības izskatā – ierēdņi aizturēja Felipi robežas šķērsošanas brīdī un izvirzīja noteikumu: vai nu pārim jāprecas, vai arī Felipem nekad vairs nebūs atļauts ieceļot šajā zemē.
Saprazdama, ka "laulības spriedums" ir neizbēgams, Elizabete Gilberta nolēma pārvarēt savas bailes no laulības, pamatīgi izpētot laulības institūciju. Autorei raksturīgā atjautība, asais prāts un iejūtība ļauj apcerēt laulību "pilnā apgaismojumā", atklāti apskatot jautājumus par saderību, apmātību, ģimenes tradīcijām, sabiedrības gaidām, šķiršanās risku un ikdienas pienākumiem. Viņa norauj plīvuru mītiem, meklē izskaidrojumu bailēm, cenšas visur saskatīt vēsturisko perspektīvu un romantiskās fantāzijas samēro ar emocionāliem kompromisiem. Grāmatas nobeigums izskan kā savdabīgs mīlestības triumfs, ietverot sevī visus sarežģījumus un sekas, kas neizbēgami pavada ikvienu reālu mīlestību reālajā pasaulē.


Romānu "Saistības" izdevis Apgāds Zvaigzne ABC, no angļu valodas tulkojusi Zane Rozenberga.

Ziņu sagatavoja:
Informāciju sagatavoja
Apgāda Zvaigzne ABC
Reklāmas daļa

Tagi: grāmatas, Elizabete Gilberta