2011. gada 20. jūnijā plkst.16.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīga, Rūpniecības ielā 10) notiks V.Vernadska Ukrainas Nacionālās bibliotēkas grāmatu dāvinājuma svinīga nodošana bibliotēkai. Dāvinājumu pasniegs Ukrainas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Anatolijs Olijniks.

Latvijas Universitātes Akadēmiskā bibliotēka jau vairāk nekā desmit gadus uztur un aktīvi attīsta sakarus ar Ukrainas lielāko bibliotēku - V. Vernadska Ukrainas Nacionālo bibliotēku, ar kuru 2001. gadā tika noslēgts sadarbības līgums. V. Vernadska Ukrainas Nacionālā bibliotēka dibināta 1918. gadā un tajā glabājas vairāk nekā 15 milj. informācijas resursu. LU Akadēmiskā bibliotēka jau vairākkārt ir saņēmusi grāmatu dāvinājumus no šīs bibliotēkas. Šoreiz tā ir nenovērtējama iespēja papildināt Ukrainas literatūras nodaļu ar 170 jaunākajiem izdevumiem par Ukrainas politiku, zinātni, vēsturi, kultūru, literatūrzinātni un mākslu. Īpaši jāatzīmē augstvērtīgās enciklopēdijas - "Enciklopedija Sučasnoi Ukraini" deviņos sējumos, kas ir plašākais mūsdienu izdevums par Ukrainu no 20. gadsimta sākuma līdz šodienai, "Enciklopedija istorii Ukraini", poligrāfiski izcili ilustrētās enciklopēdijas par Ukrainas kultūru un Ukrainas valsts veidošanās vēsturi. Dāvinājumā ir Ukrainas klasiķu, piemēram, Ļesjas Ukrainkas, Nikolaja Gogoļa, Pavlo Tičinas, Borisa Olijnika jaunākie izdevumi, mākslas albūmi par ukraiņu māksliniekiem Mikolu Bidņaku un Mikolu Ostoroženko un dažādas vārdnīcas. Ievērojams skaits grāmatu ir par Ukrainas valsts politikas svarīgākajiem notikumiem.


V. Vernadska Ukrainas Nacionālās bibliotēkas dāvinājums nozīmīgi papildinās Ukrainas literatūras nodaļas krājumu, kurš uzskatāms par Latvijai unikālu (vairāk nekā 2000 izdevumu) un būs nopietns atbalsts Latvijas izglītībai un zinātnei.

Ziņu sagatavoja:
Sarmīte Dzilna
Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Ukrainas literatūras nodaļas vadītāja

Tagi: Grāmatu dāvinājumi, Ukrainas literatūra