No 2011. gada 8. jūnija līdz septembrim Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā (bērnu bibliotēkā "Vecliepājas Rūķis", Malkas ielā 4, 3.stāvā) visiem interesentiem apskatei tiek piedāvāta tematiska literatūras izstāde "Acīm, sirdij un prātam".

Literatūras izstādē apskatāmas krāsojamās, bilžu, mīklu un pasaku grāmatas bērniem no Liepājas Centrālās Zinātniskās bibliotēkas krātuves krājumiem, kuras izdotas Latvijā laika posmā  no 1883. - 1953. gadam.


Izstāde atspoguļo tādu pazīstamu izdevēju, kā Emīlijas Benjamiņas, Jāņa Rozes, grāmatu apgādu "Valters un Rapa",  "Grāmatu Draugs", "Zelta Ābele" devumu bērnu literatūras un grāmatniecības attīstībā Latvijā.


Latvijā plaši pazīstamu un mīlētu autoru - Viļa Plūdoņa, Margaritas Stārastes-Barvikas, Jāņa Ziemeļnieka grāmatas ilustrējuši tādi latviešu mākslinieki kā Margarita Stāraste-Barvika, Alberts Kronenbergs, Indriķis Zeberiņš, Kārlis Sūniņš u.c.


Šī ir pirmā  bērnu  grāmatu izstāde no Liepājas CZB krātuves krājuma. To veidojusi Liepājas CZB nodaļas vadītāja Tamāra Podiņa, izstādi iekārtoja Liepājas CZB māksliniece Andra Pelna.

 

Izstādes  mērķauditorija ir  bērni līdz 10 gadu vecumam, viņu vecāki, vecvecāki un pedagogi, un, protams, visi interesenti, kam tuvas un mīļas bērnu grāmatas.
 Vasaras nometņu dalībniekiem ir iespēja pieteikties uz izstādes apmeklējumu pa tālruni – 63489536.

Ziņu sagatavoja:
Gita Švarce
Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas
Reģionālā mācību centra vadītāja
Tālr.: 63422049

Tagi: Literatūra bērniem, Bērnu grāmatas